Çağla'dan erken veda

TEB BNP Paribas İstanbul Cup UIuslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda Ayla Aksu'nun ardından bir diğer milli tenisçi Çağla Büyükakçay da organizasyona veda etti.

24 Nisan 2018 Salı - 20:27

Garanti Koza Park'ta oynanan tekler 1. tur mücadelesinde Yunan Maria  Sakkari ile karşı karşıya gelen Çağla Büyükakçay, dünya sıralamasında 48.  basamakta bulunan rakibi karşısında tutunamadı. Maça kötü başlamasına rağmen  servis kırarak 1-0 öne geçen Çağla Büyükakçay, Yunan sporcunun etkili vuruşları  sonrası savunmada kalınca 2-1 geriye düştü. İyi servis kullanan ve rakibini  fileden uzak tutan milli tenisçi, ikinci kez servis kırdığı bölümde 4-2 üstünlük  yakalamayı başardı. Etkili hücumlarla 5-3 öne geçen Çağla Büyükakçay, servislerde  yaptığı çift hatalarla Sakkari'nin 5-5 beraberliği sağlamasına engel olamadı.  File önünde rakibine karşılık veremeyen milli sporcu, ilk seti 7-5 yitirdi.
 
Karşılaşmanın ikinci setinde de file önünde etkisiz kalan Çağla  Büyükakçay, 4-0 geriye düştü. Daha çok savunmada kalan milli tenisçi, skoru  4-2'ye getirmesine rağmen ikinci seti 6-2 kazanan Maria Sakkari adını 2. tura  yazdırdı. Bir saat 38 dakika süren karşılaşmada rakibine mağlup olan Çağla  Büyükakçay, 2016'da kazandığı turnuvaya ilk turda veda etti.
 
Günün diğer tekler mücadelesinde ise Sloven Polona Hercog, Belarus'tan  Aryna Sabalenka'yı 6-2 ve 7-5'lik setlerle geçerek 2. tura yükseldi.
 
TEB BNP Paribas İstanbul Cup UIuslararası Kadınlar  Tenis Turnuvası'nda tekler 1. turda Yunan Maria Sakkari'ye 7-5 ve 6-2 yenilerek  elenen milli tenisçi Çağla Büyükakçay, kendi evinde yenilmenin üzüntüsünü  yaşadığını söyledi.
 
Garanti Koza Park'ta oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın  toplantısında açıklamalarda bulunan milli tenisçi, kendini en iyi hissettiği  yerde istediği sonucu alamadığını belirterek, "Yaşadığım düşüşle beraber Maria  kendini daha güçlü hissetti. Maria Sakkari karşısında baştaki oyunumu sonrasında  oynayamadım. Toplarım kısaldı, rakibim de biraz daha oynadığım oyunun farkına  vardı. Planlarım işe yaramadıkça çözüm aradım ama hatalar yapmaya başladım." diye  konuştu.
 
Yunan rakibiyle daha önce bir kez karşı karşıya geldiğini hatırlatan  Çağla Büyükakçay, "Maria ile birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Bir kez karşılaştık  ama beraber çok antrenman yaptık. Baştan itibaren planım vardı. Rakibe çok hata  yaptırdım. Set puanlarımı kaybettikten sonra düşüş yaşadığımı hissettim. Bugün  günüm değildi, gerçekten de kalbim kırık." ifadelerini kullandı.
 
 

Tüm Fikstür