Çalımbay: "Biz önce işimize bakarız"

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Eğer biz bir sorumluluk alıp Konyaspor'un başındaysak, Konyaspor'un başarısından başka hiçbir şey düşünemeyiz."

12 Ekim 2018 Cuma - 19:50

Çalımbay ve Atiker Konyaspor Yardımcı Antrenörü Bülent Albayrak,  Karaman Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kariyer  günlerinde öğrencilerle bir araya geldi.
 
Öğrencilerin sorularını cevaplayan Çalımbay, futbola küçük yaşta  Beşiktaş'ta başladığını, A takımda ve milli takımda görev yaptığını hatırlattı.
 
Bütün bunları Beşiktaş'ta yaşadıktan sonra başka bir takıma gitmenin  çok zor olduğunu belirten Çalımbay, "Artık o takıma mal olmuşsun. Bana başka  takımlardan teklif geldi. Bir takıma mal olmuşken başka bir takıma gitmek bana  yakışmazdı. Yurt dışından teklif gelmişti. Bunu da kabul etmedim. 'Futbolu  Beşiktaş'ta bırakacağım' diye karar almıştım. Beşiktaş'ta çok güzel günlerim  oldu. Futbol haricinde de güzel şeyler yaşadım." diye konuştu.
 
Bir öğrencinin, "Geçen hafta Beşiktaş'a karşı bir maç oynadınız.  Kalbiniz hangi takımının yanındaydı?" sorusunu Çalımbay, "Eğer biz bir sorumluluk  alıp Konyaspor'un başındaysak, Konyaspor'un başarısından başka hiçbir şey  düşünemeyiz. Bize Beşiktaş'ta öğretilen iş ahlakı öyle. Onun için biz önce  işimize bakarız. Sorumluluk aldığımız yere bakarız. Tabii ki Konya-Beşiktaş  maçında Konyaspor'un kazanmasını istiyorduk. Bundan başka bir şeyi düşünmek bir  kere bize yakışmaz. Önceliğimiz her zaman çalıştığımız yerdir." şeklinde  yanıtladı.
 
Yabancı oyuncu kuralıyla ilgili görüşlerini anlatan Çalımbay,  altyapıdan oyuncu çıkarılması gerektiğini aktararak şunları kaydetti:
 
"Bunun yanında yurt dışında oynayan oyuncularımız olması gerekiyor.  Yoksa buraya 14 yabancı gelmiş hiç önemli değil. Belki bir kriter konması  gerekiyor. Eğer yabancı gelip kulübede oturacaksa almayacaksın.  Eğer ben yabancı  alıyorsam yabancının elimdeki oyuncudan iyi olması lazım. Kriterleri koyarsak  hiçbir sıkıntı yaşamayız. Oyuncu iyiyse kimse önünü kesemez."
 
Programa Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Ali  İrfan Yılmaz, Karaman Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, okul yöneticileri,  öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 

Tüm Fikstür