Çalışkan'dan Ertuğrul Sağlam açıklaması

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifasından sonra Bursaspor maçına takımı çıkaran Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Sorumlusu Hakan Çalışkan, Sağlam'ın istifasının herkes için sürpriz olduğunu söyledi.

16 Eylül 2017 Cumartesi - 20:13

Yeni Malatya Stadı'nda yapılan ve 4-2 kaybettikleri maçtan sonra  düzenlenen basın toplantısına katılan Çalışkan, "Teknik direktörün daha önce bir  rahatsızlığı vardı. Maça iki gün kala istifa etti. Bu gelişme, oyuncu grubu ve  bizim için sürpriz oldu. Oyuncularla bile vedalaşmadan hoca istifa etti." diye  konuştu.
 
Takımın başında bir antrenmana çıkabildiğini anlatan Çalışkan, şunları  kaydetti:
 
"Bursaspor, kanat oyuncuları iyi olan bir takım. Erken gelen ve ilk  yarının sonlarında yediğimiz goller hamle şansımızı ve takımın moralini aşağılara  çekti. Soyunma odasına 1-0 gidebilseydik beraberliği yakalama şansımız  olabilirdi. İkinci yarı iki gol daha yedikten sonra bazı değişiklikler yaptık.  Dening, inanılmaz iyi şeyler yaptı. Maçı 4-3'e getirebilseydik beraberliği de  yakalayabilirdik. Bursaspor bizden daha kompakt oynadı, daha iyi şeyler yaptı."
 
Kadro kurarken sportif direktör Ali Ravcı ile istişare ettiklerini  anlatan Hakan Çalışkan, "Ali Ravcı, 3 aydır takımla beraber. Ben takımla beraber  olamadım. Takım kaptanlarının fikrini alıp, Ali Ravcı ile istişare ederek kadro  kurduk. Maça Eren Tozlu ile başlayabilirdik. Burada bir eleştiri gelirse kabul  etmek lazım. Eren oyuna girdikten sonra iyi işler yaptı. Dia'nın yerine Eren ile  başlanabilirdi. Öz eleştiri de yapmak lazım." şeklinde görüş belirtti.
 
Bursaspor cephesi
 
Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, elde ettikleri sonuçtan  dolayı mutlu olduğunu söyledi.
 
Fransız teknik adam, maçın belli bölümlerinde kontrolü kaybettiklerini  belirterek, "Sonuçtan mutluyum. Çok net bir galibiyet aldık. Mütevazi duruşumuzu  devam ettirmemiz gerekiyor çünkü hala maçın belli bölümlerinde kontrolü  kaybedebiliyoruz." diye konuştu.
 
Karşılaşmanın son 20 dakikasında tempo ve organizasyon sorunu  yaşadıklarını anlatan Le Guen, "Bu seviyede temponuzu aynı şekilde devam  ettiremezseniz rakip takımlar sizi cezalandırırlar. Son 20 dakikada bizim için  gerçekleşen şey buydu. Tempomuzu ve organizasyonumuzu kaybettik. Kazandık ama  dersler çıkarmamız gerektiğinin de farkında olmalıyız." ifadelerini kullandı.
 
Le Guen, Evkur Yeni Malatyaspor'un potansiyeli olan bir takım olduğuna  değinerek, "Yeni Malatyaspor, potansiyel olarak iyi bir takım. İyi oyunculardan  kurulu ancak bu futbolcuların çoğu yeni. Takım olgusunu oluşturmak için zamana  ihtiyaçları var. Tıpkı bizim gibi. Gerçekten güzel ve harika bir statları var. Şu  anda her rakibe karşı gol atabilecek bir takım olarak gözüküyor ama fazlasıyla  gol yiyorlar. Bunu değiştirebilirlerse iyi bir potansiyele sahip olduklarını  düşünüyorum." diyerek sözlerini tamamladı.
 

Tüm Fikstür