Çaykur Rizespor'da imza töreni

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da, Osmanlıspor'dan kadroya katılan Aminu Umar ve Musa Çağıran için imza töreni düzenlendi.

01 Ağustos 2018 Çarşamba - 17:41

Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine kulüp transfer  komitesi üyeleri Yılmaz Zehiroğlu, Serkan Karavin, İbrahim Tali, basın sözcüsü  Hasan Yavuz Bakır, yöneticiler Erdal Hoşver ile Sedat Abanoz katıldı.
 
Basın sözcüsü Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çaykur  Rizespor'un bir değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu belirterek, şehrin bu  dönüşüme destek sağladığını ve bu desteğin artarak devam etmesini istediklerini  söyledi.
 
Kulübün geleceğini sıkıntıya sokacak hiçbir çalışma yapmadıklarını  vurgulayan Bakır, belli prensipler karşılığında titiz çalıştıklarını, hassas bir  transfer dönemi geçirdiklerini ifade etti.
 
Bakır, Leonard Kweuke'nin sözleşmesinin feshedildiğini, 4 yılda  alacağı paranın maç başı alacakları hariç 4,4 milyon avro olduğunu, 1,9 milyon  avro ödeyerek sözleşmesinin sonlandırıldığını aktardı.
 
Bakır, Kweuke'nin sakatlığının bilindiği halde sözleşmesinin  uzatılmasının ise düşündürücü olduğunun altını çizdi.
 
Zehiroğlu ise çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerine işaret ederek,  Rizelilere layık bir takım kurmak için çabaladıklarını, bundan kimsenin endişe  etmemesini istedi.
 
Transferlerle ilgili bilgi veren Serkan Karavin, 4 kişilik komisyonla  ciddi bir çalışma gerçekleştirdiklerini, Çaykur Rizespor'un 1 lirasını bile riske  atmamaya gayret ettiklerini belirtti.
 
Karavin, 9 futbolcunun takıma katıldığını, yüksek ücretten  kaçınıldığını anlatarak, Musa Çağıran ve Aminu Umar'da durumun farklı olduğunu ve  satın alma öncelik hakkının kendilerinde olduğunu ifade etti.
 
İç transferde de verimli bir dönem geçirdiklerini değerlendiren  Karavin, Samudio, Gökhan Akkan, Robin Yalçın ve Cihan Toplaoğlu'nun  sözleşmelerinin yenilendiğini kaydetti.
 
Sporting Lizbon forması giyen Ruben Ribeiro'nun transferi için  çabaladıklarına dikkati çeken Karavin, bu futbolcu ile anlaştıklarını,  sözleşmesini tek taraflı fesih ettiğini için gelecekte sorun yaşamamak için  kulübü ile de anlaşmaya çalıştıklarını vurguladı.
 
Karavin, üç transfer daha düşündüklerini belirterek, "9 numara için  çalışmamız var. Transfer uzun soluklu ve süreç devam ediyor. Teknik direktörümüz  İbrahim Üzülmez ile görüşme yaptıktan sonra her şey daha da netleşecek." dedi.
 
Musa Çağıran ve Aminu Umar'ın görüşleri
 
Yeşil-mavili takımın yeni transferi Musa Çağıran, kolay bir transfer  sezonu olmadığını vurgulayarak, "Çok teklif vardı ve bekledim. Beklediğimize  değdi. Çok güzel ve iyi bir kulübe geldim. Takım içerisinde çok güzel bir ortam  var. Bunu sahaya yansıtıp başarılı oluruz diye düşünüyorum." diye konuştu.
 
Sözleşmesinin bir yıllık olduğunu anımsatan Çağıran, "Süreç ne olur  bilmiyorum. Rize'ye geldiğim günden itibaren hiç güneş görmedim, sürekli bir  yağmur var. Hiçbir sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Doğa, şehir çok iyi." yorumunu  yaptı.
 
Aminu Umar ise Karadeniz'le arasında güzel bir bağ bulunduğunu dile  getirerek, şu değerlendirmede bulundu:
 
"Samsunspor'da oynadım. Şimdi Rize'deyim. Burada güzel işler  yapacağımı düşünüyorum. Musa ile sürekli iletişim halindeydik. Buraya birlikte  geldik. İkimiz için iyi olacağına inanıyorum."
 
Yılmaz Zehiroğlu'na "babacığım" diye hitap eden Umar, Trabzonsor'a gol  atma sözü verdiğini aktardı.
 

Tüm Fikstür