Çaykur Rizespor'da İsmail Kartal dönemi başladı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, anlaşmaya vardığı teknik direktör İsmail Kartal ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

06 Haziran 2019 Perşembe - 15:42

Çaykur Didi Stadı'nda gerçekleştirilen imza töreni öncesi kulüp  başkanı Hasan Kartal ve teknik direktör İsmail Kartal, Mehmet Cengiz Tesisleri'ne  gelerek incelemelerde bulundu. Ardından stada geçen İsmail Kartal'ı bir grup  taraftar tezahüratlarla karşıladı. Başkan Hasan Kartal ve İsmail Kartal,  taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Hasan Kartal, tören öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen  sezon teknik direktör Okan Burak ile iyi bir dönemi geride bıraktıklarını  belirterek, sezon sonunda ailevi nedenlerden dolayı Buruk ile yollarını ayırmak  zorunda kaldıklarını söyledi.
 
İsmail Kartal ile yeni bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Kartal,  "Teknik konularda yetkili. Biz yönetim ve şehir olarak, ekibimiz olarak, tüm  Rizeliler arkasında olduğumuzu açıkça beyan ediyorum. Sıkıntısız bir sezon  geçirmesi için biz elimizden geleni yapacağız. Rizeli olması nedeniyle bir  yerine, iki çalışacak. Bundan hiç tereddüdümüz yok." dedi.
 
Kartal, Çaykur Rizespor'un en büyük hedefinin başarı olduğunu  vurgulayarak, "Bu sezon ve her sezon başarılı olmak. Hedefimiz Rizepor'u iyi  temele oturtmak ve sağlam şekilde yukarı çıkmak olacak. Herkes üzerine düşenin en  iyisini yapacaktır. Hocamıza 'Memleketine hoş geldin' diyorum." diye konuştu.
 
İsmail Kartal ile 1 yıllık sözleşme imzaladıklarını ama kontratın  hiçbir öneminin olmadığını dile getiren Kulüp Başkanı Hasan Kartal, İsmail  Kartal'ın mutlu olduğu müddetçe görevde olacağını, çok iyi bir teklif gelmesi  halinde onun da kesinlikle önünü kapatmayacaklarını söyledi.
 
Kartal, Vedat Muric olayının spor kamuoyunda çok konuşulduğuna dikkati  çekerek, "Resmi teklif sadece Fransa'nın Toulouse takımından var. Galatasaray ve  Fenerbahçe'den sözlü teklif var. Aklımıza yatmayan transferi onaylamayız. Hocamız  kalmasını istiyor. Aklımızda bir rakam yok. Bize en fazla parayı kim verirse ona  veririz." ifadelerini kullandı.
 
İsmail Kartal'ın görüşleri
 
Teknik Direktör İsmail Kartal ise memleketinin takımını çalıştıracağı  için mutlu olduğunu söyledi. Rize'ye gelmesinde en büyük payın Rizeli olması ve Rizeli yönetici ve  bazı dostlarının kendisini içten istemeleri ve kabul etmeleri olduğuna işaret  eden Kartal, şunları kaydetti:
 
"Buraya koşarak, isteyerek gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Tesisleri  gezdik. Tesisler bir futbol takımı ve teknik direktörün başarılı olması için  dolu. Ben buraya başarılı olmaya geldim. Başarıya aç bir insanım. Tesisler ve  taraftarları gördükten sonra ben iki kat değil, kat kat daha fazla çalışmak  zorundayım."
 
Kartal, geçmiş yıllardan bugüne kadar Çaykur Rizespor'un iniş ve  çıkışları olduğunu belirterek, "Bu grafiği ortadan kaldırmak ve etkili bir kulüp  olduğumuzu rakiplerimize hissettirmek için sahada vereceğimiz mücadeleyle  hedeflerimize adım adım ilerleyeceğiz. Hayallerimiz var ama hayalci değiliz. Bir  bütün ve ekip olacağız. Kırıldığımız, teklediğimiz günler olacak ama bir ekip  olacağız." ifadesini kullandı.
 
Başarının sırrının çalışmak olduğunu vurgulayan Kartal, "Biz buraya  vakit geçirmeye gelmedik. Çalışmaya, başarılı olmaya geldik. Zikzaklı bir grafik  değil, istikrarlı bir futbol kulübü olmaya geldik. Bunun ilerleyen adımları  Avrupa olacak. Birçok arkadaşımız ayrıldı. Beğendiğimiz oyuncuları takımda  tutmaya çalışıyoruz. Tutamadıklarımızın yerine oyuncularımız var. Bir haftadır  çalışıyoruz." diye konuştu.
 
Vedat Muric'in genç ve başarılı olduğunu kaydeden Kartal, şu  değerlendirmede bulundu:
 
"Yurt içi ve yurt dışından teklifler var. Biz ilk etapta gitmesini  istemiyoruz. Gönüllü kalmasını istiyoruz. İkinci yarı gelen birçok oyuncu  başarılı oldu. Mukaveleleri bitti. Aşı tuttu. Okan hoca ve taraftarlarımız ile  takım ligde çok başarılı oldu. Birçok kulüp bu oyuncuların peşine düştü. Bu  oyuncuların transferi ortada gidiyor. Hedeflerimize giderken bu oyuncuları  aramızda tutmak istiyoruz. Getiremezsek yerlerini dolduracak oyuncularımız  listemizde var."
 
Kartal, yeni sezon çalışmalarına 1-7 Temmuz'da Rize'de  başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:
Tüm Fikstür