Cem İlkel, Avustralya Açık'a iyi başladı!

Sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'ta ana tabloya yükselme maçlarının ilki için korta çıkan milli sporcu Cem İlkel, Belaruslu rakibi Egor Gerasimov'u 2-1 yenerek ikinci tura yükseldi.

AA 08 Ocak 2019 Salı - 12:56 | Son Güncelleme : 08 01 2019 - 12:58

Avustralya'nın Melbourne kentinde 14-27 Ocak tarihlerinde   düzenlenecek Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nın ana tabloya yükselme maçları  başladı.
 
Tek erkeklerde dünya klasmanının 252'nci sırasında yer alan 23  yaşındaki milli tenisçi Cem İlkel, elemelerin ilk gününde dünya 157 numarası 26  yaşındaki Belaruslu Egor Gerasimov ile karşılaştı.
 
Melbourne Park'ta oynanan maçın ilk setini 6-3 kaybeden Cem İlkel,  ikinci seti 6-3 alarak maça yeniden ortak oldu. Çekişmeli geçen üçüncü seti de  hanesine 7-6 yazdıran milli tenisçi, ikinci tura yükseldi.
 
Maçın ardından AA muhabirinin sorularını yanıtlayan İlkel, Avustralya  Açık elemelerinde ilk kez tur geçmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Daha  önce dört kere kaybetmiştim. Dördü de önemli ve güzel maçlardı ama en önemlisi  buydu. Sayıları, maç puanlarını kaybettikçe biraz gerildim. Yürekli olmak, devam  etmek önemliydi. Bunu başardığım, başardığımız için çok mutluyum." diye konuştu.
 
Milli tenisçi, elemelerdeki ikinci maçını 10 Ocak Perşembe günü  oynayacak.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür