Cengiz'den Bakan Özlü'ye ziyaret

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Galatasaray Kulübünün Teknokent Projesi'ni makul karşıladıklarını ve Teknokent'i kuracaklarını belirtti.

16 Mayıs 2018 Çarşamba - 22:11

Galatasaray Kulübünden yapılan açıklamaya göre, sarı-kırmızılı kulübün  başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay  ve Galatasaray Gayrımenkul AŞ Genel Müdürü Mehmet Akif Şener, Bilim, Sanayi ve  Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'yü Ankara'da makamında ziyaret etti.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik'in de yer  aldığı ziyarette Galatasaray Kulübünün Teknokent Projesi'yle ilgili detaylar  konuşulurken karşılıklı görüş ve düşünceler iletildi.
 
Görüşme sonrası GSTV'ye açıklamalarda bulunan Bakan Faruk Özlü, "Sayın  Mustafa Cengiz, Mecidiyeköy ve şu anda stadyumun bulunduğu Seyrantepe'de  Teknokent kurmak istediklerini iletti. Bunun görüşmesini yaptık. Gayet uygun ve  makul karşıladık. İnşallah Teknokent'i  kuracağız şimdiden hayırlı olsun  diyorum." ifadelerini kullandı.
 
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ise projeyle Türkiye'de  bilimin ve sporun gelişmesi adına bir adım atılacağına değinerek, şunları  kaydetti:
 
"Batıda 'silikon vadisi' olarak tabir edilen Teknokent'i Galatasaray  bünyesinde kurmak için bir adım attık.  Bu konuda gerekli altyapı çalışmalarımızı  yaptık ve Sayın Bakanımızın onayına sunduk. İlgiyle karşıladığı ve gerekli  desteği vereceğini beyan ettiği için teşekkür ediyoruz. Bu projeyle Türkiye'de  bilimin ve sporun gelişmesi yolunda bir adım atılmış olacak. Bu projenin,  teknolojik gurur yaşatmasının yanı sıra parasal anlamda da ciddi katkılar  sağlayacağını camiamıza müjdeliyorum."
 
Başkan Cengiz, dün katıldığı Anadolu Ajansı (AA) Spor Masası'nda  projeden yıllık minimum 3 milyon dolar gelir beklediklerini açıklamıştı.
 

Tüm Fikstür