Cihat Arslan'dan Beşiktaş'a geçmiş olsun mesajı

Akhisarspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, "Yapılan hamleler skoru değiştirmeyince birer puana razı olduk. İlk defa katıldığımız UEFA Avrupa Ligi'ni puansız kapatmamış olduk." dedi.

14 Aralık 2018 Cuma - 0:09

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Arslan, ilk kez  katıldıkları UEFA Avrupa Ligi'nde Belçika ekibi Standard Liege ile golsüz  berabere kaldıkları karşılaşmaya prestij için çıktıklarını ifade etti.
 
Maçın ilk devresinde iki takımın da istekli oynadığına dikkati çeken  Arslan, "Bizim de çok net gol pozisyonlarımız vardı. İlk yarı itibarıyla biraz  daha iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Rakibimiz bize müsaade etti, biz de  onlara... İlk yarı gol olmayınca ikinci yarı oyun biraz daha kilitlendi gibi.  İkinci yarı daha çok mücadele ve pozisyon kapatma şekliden geçti. Yapılan  hamleler skoru değiştirmeyince birer puana razı  olduk. İlk defa katıldığımız  UEFA Avrupa Ligi'ni puansız kapatmamış olduk." değerlendirmesinde bulundu.
 
Macar hakem Adam Farkas'ın müsabakada biri lehlerine diğeri  aleyhlerine iki net penaltıyı atladığını savunan Arslan, maçın hakkının  beraberlik olduğunu sözlerine ekledi.
 
Cihat Arslan, "Biz UEFA'yı kapattık ama Beşiktaşımız da kapatmış, onlara da geçmiş olsun diliyorum." ifadelerini kullandı.
 
Preud'homme: "Böyle bir sonuca razı olmak zorunda kaldık"
 
Standard Liege Teknik Direktörü Michel Preud'homme de müsabakanın ilk  yarısında oyuncularının performansından memnun kalmadığını dile getirerek, "Bazı  oyuncular ait oldukları pozisyonun dışına çıktı. Devre arasında bu konuda  konuştuk. İkinci yarı daha net fırsatlar yakaladık daha etkili oynadık bazı  pozisyonları da bulduk ama onları gole çeviremedik. Kazanamadık, böyle bir sonuca  razı olmak zorunda kaldık." diye konuştu.
 
Turnuvada 10 puan topladıklarını anımsatan Preud'homme, kendileri için  güzel bir turnuva geçirdiklerini kaydetti.
 
Preud'homme, Akhisarspor Teknik Direktörü Cihat Arslan'ın maçta 2  penaltı olması yönündeki görüşlerine katıldığını aktararak, aynı pozisyonların  Belçika Ligi'nde penaltı olarak değerlendirilebileceğini ancak Macar hakemin her  iki pozisyona kayıtsız kaldığını bildirdi.
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür