Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rakiplerin korkulu rüyasıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gerek defansta gerek ofansif olarak da gayet güzel ataklarla rakiplerin korkulu rüyası haline gelebiliyor. Bundan dolayı başta Şenol Hocamızı ve teknik kadroyu kutluyorum. Sporcularımızı kutluyorum. Federasyonumuzun başkan ve yönetimini tebrik ediyorum." dedi.

14 Kasım 2019 Perşembe - 22:37 | Son Güncelleme : 15 11 2019 - 0:01

Erdoğan, 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri maçında,  İzlanda ile berabere kalarak şampiyonaya gitmeyi garantileyen A Milli Futbol  Takımını tebrik etti.
 
Karşılaşmayı tribünden takip eden Erdoğan, maç çıkışı TRT'ye  değerlendirmelerde bulundu.
 
Erdoğan, ABD ziyareti dönüşü maça geldiğini anımsatarak, "Öncelikle  gerçekten uzun ve yorucu bir yolculuk ama her şeyden önce milli maçımızı  özellikle izleyelim istedik. Bu anı beraber yaşayalım istedik. Önümüzde bir  Andorra maçı var. Andorra maçıyla beraber Fransa'yla yarışıyoruz." diye konuştu.
 
Grupta rakibimiz Fransa'nın da maçları olduğunu belirten Erdoğan, "Bu  akşam öyle ya da böyle bir puanı aldık. Bununla birlikte de Fransa'nın maçı ne  olur bilemiyoruz. Onların maçı da saat olarak geç başlıyor." ifadelerini  kullandı.
 
Erdoğan, çok genç ve dinamik bir takımımız olduğunu vurgulayarak,  şunları söyledi:
 
"Gerek defansta gerek ofansif olarak da gayet güzel ataklarla  rakiplerin korkulu rüyası haline gelebiliyor. Bundan dolayı başta Şenol Hocamızı  ve teknik kadroyu kutluyorum. Sporcularımızı kutluyorum. Federasyonumuzun başkan  ve yönetimini tebrik ediyorum. Şimdi son maçı da hayırlısıyla başarıp, ondan  sonra yolumuza devam edelim diyorum. Milletimiz için hayırlı olsun."
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, soyunma odasına inerek Millileri kutladı 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maç  bitiminde A Milli Takımın soyunma odasına inerek, oyuncuları ve teknik heyeti  kutladı. Erdoğan, tribünden izlediği 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası  Elemeleri maçında, İzlanda ile berabere kalarak şampiyonaya gitmeyi garantileyen  A Milli Futbol Takımının soyunma odasına indi.
 
 
Futbolcuları tek tek tebrik eden, teknik direktör Şenol Güneş ve  ekibini kutlayan Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve AK Parti İzmir  Milletvekili Alpay Özalan da eşlik etti. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-İzlanda maçını izledi!
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İzlanda maçını izlemek için Türk Telekom Stadı'na geldi. Öte yandan İzlanda ile berabere kalarak gruptan çıkmayı garantileyen A Milli Futbol Takımını maç sonu tebrik etti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Milli Futbol Takımı'nın 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde İzlanda ile yaptığı maça geldi. 
 
İstanbul'da oynanan müsabaka için Türk Telekom Stadı'na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz karşıladı. 
 
Karşılaşmayı ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da tribünden izledi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan tebrik
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri maçında, İzlanda ile berabere kalarak gruptan çıkmayı garantileyen A Milli Futbol Takımını tebrik etti.
 
 Erdoğan, Twitter hesabından "Euro2020Yolunda" etiketi ile yaptığı paylaşımda, "Tebrikler Türkiye'm" ifadesini kullandı. 
 
İletisinde Türk bayrağı paylaşan Erdoğan "Tebrikler Türkiye. Teşekkürler Milli Takım." ifadelerine de yer verdi

Tüm Fikstür