Cüneyt Çakır: "Benim egom megom yok"

Dünya Kupası’nda yarı final yöneten Cüneyt Çakır, VATAN’a konuştu:

LÜTFÜ ÖZEL 09 Ağustos 2018 Perşembe - 2:20 | Son Güncelleme : 09 08 2018 - 2:19

FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır, Süper Kupa karşılaşmasında VAR hakemleriyle yaptığı iddia edilen konuşmaları yalanlayarak karşı çıktı. “Aramızda Kırmıznın k’si konuşulmadı, tamamen uydurmadır” diyen Çakır sahadaki uygulamalarını ‘Ego’ şeklinde yorumlayanlara da sert çıktı: “Benim egom megom yok. Olsaydı gidip monitöre bakmazdım. VAR hakemleriyle mükemmel bir uyum gösterdik. Sistem sezona çok başarılı uygulamalarla girdi. Bülent Yıldırım da Barış Şimşek de benimle çok uyumluydular” şeklinde konuştu.
 
‘HERKES MUTLU’
 
VAR sisteminin Türkiye’de başarılı bir şekilde uygulanacağına inandığını da söyleyen Çakır, “Uzun zamandır eğitim alıyoruz. Özellikle Roberto Rosetti bu konuda en yetkin isimlerin başında geliyor. FIFA’ya VAR’ı anlatanların başında. Dünya Kupası yaşandı ve görüldü. Bize de aynı eğitimi uyguladı. Bütün hakem arkadaşlar da ben de çok umutluyum. Bazı sıkıntılar olabilir. Onları da çok kısa sürede atlatacağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.
 
ROBERTO Rosetti’nin Türkiye’den ayrılmasını kayıp olarak niteleyen Cüneyt Çakır kendisinin Türk hakemliğine katkıları olduğunu hatırlatarak “Bilgi olarak, gelişme olarak önemli katkısı oldu. Yeni görevinde de hakemlik müessesesine katkılarda bulunmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.
 
BAŞARILI hakemimiz yeni sezondan beklentileri konusunda ise “Türkiye Ligi’nde iyi karşılaşmalara yönetmeyi umuyorum elbette. Şampiyonlar Ligi ve milli müsabakalarda üst düzey görev almaya devam etmeyi de umuyorum. Böylece 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda görev almayı başarmayı istiyorum. Çok çalışarak yoluma devam etmek en büyük arzularımdan biri elbette” diyerek de sözlerini tamamladı.
 
 

Tüm Fikstür