Danimarka futbolundaki kriz geçici olarak çözüldü

Danimarka Milli Takımı'nda yaşanan kriz, Danimarka Futbolcular Birliği ile federasyon arasındaki son görüşmelerin ardından varılan geçici anlaşmayla sona erdi.

06 Eylül 2018 Perşembe - 23:09

Danimarka Futbol Federasyonundan (DBU) yapılan açıklamada, milli  takıma seçilen oyuncuların ticari hakları konusunda devam eden görüşmelerde 30  Eylül 2018 tarihine kadar geçici anlaşmaya varıldığı belirtildi.
 
Açıklamada, UEFA Uluslar B Ligi 4. Grup'ta yer alan Danimarka'nın, 9  Eylül Pazar günü Galler'i konuk edeceği karşılaşmaya as kadroyla çıkacağı ifade  edildi.
 
Danimarka Futbolcular Birliği ile DBU arasında milli takımda yer alan  oyuncularının ticari haklarıyla ilgili yapılan görüşmelerden sonuç çıkmaması  üzerine Danimarka, dün Slovakya'ya 3-0 kaybettiği hazırlık maçına alt liglerden  ve Futsal Milli Takımı futbolcularından kurulu kadroyla çıkmıştı.
 
UEFA Uluslar Ligi'nde Danimarka'nın rakiplerinden İrlanda  Cumhuriyeti'nin teknik direktörü Martin O'Neill, Danimarka'nın zayıf bir kadroyla  Galler'e karşı oynama ihtimali oluşmasının ardından eleştirilerde bulunmuştu.  O'Neill, bu durumun grubun ciddiyetine zarar vereceğini belirterek UEFA'nın  konuya el atmasını istemişti.
 
Danimarka basınında ise taraflar arasında geçici anlaşmanın  sağlanmasında UEFA'nın etkili olduğu iddia edildi. Haberlerde, UEFA'nın yeni  turnuvası Uluslar Ligi'ne çok önem verdiği ve bu nedenle Danimarka'nın zayıf bir  kadro ile Galler karşısına çıkmasına olumsuz bakarak tarafların anlaşmasını  sağladığı değerlendirmesinde bulunuldu.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür