Danimarka Milli Takımı'na futsal takviyesi!

Milli takımda oynayan Danimarkalı futbolcuların ticari hakları için yürütülen görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine, yıldızlara gözdağı vermek isteyen Danimarka Futbol Federasyonu, alt liglerden ve Futsal Milli Takımı oyuncularından alternatif bir milli takım oluşturdu.

05 Eylül 2018 Çarşamba - 9:52

(AA)
 
Danimarka Milli Takımı oyuncularının ticari haklarıyla ilgili yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlanması üzerine Slovakya ve Galler  maçları için futbolcu arayışına giren Danimarka Futbol Federasyonu (DBU), alt  liglerden ve Futsal Milli Takımı oyuncularından alternatif bir milli takım  oluşturdu.
 
DBU ile Futbolcular Birliği arasında milli takıma seçilen oyuncuların ticari hakları ile ilgili uzun süredir devam eden görüşmelerden sonuç alınamaması  üzerine kararını veren DBU, bugün Slovakya ile yapılacak dostluk maçına yıldız  futbolcuların yerine alt liglerden ve Futsal Milli Takımı'ndan yaptığı takviyelerle çıkacak.
 
DBU tarafından açıklanan alternatif kadrodaki 23 futbolcudan 6'sı Futsal Milli Takımı'nda da yer alırken, diğer isimleri alt lig oyuncuları  oluşturdu.
 
Bu arada bazı futbolcuların, DBU'dan gelen davet üzerine alternatif milli kadroda yer almak için söz vermesine rağmen aldıkları tehdit ve taciz  telefonları üzerine kararlarından vazgeçtiği kaydedildi.
 
Yaşanan süreci "kaotik" olarak değerlendiren DBU'nun, bugün Slovakya, 9 Eylül Pazar günü de UEFA Uluslar Ligi'nde Galler ile yapılacak maçlara  çıkılamaması durumunda, UEFA'dan gelecek muhtemel bir cezanın önüne geçmek için  alt liglerden oyuncularla karşılaşmalara çıkarak, ülke futbolunun geleceğini  kurtarmaya çalıştığı açıklandı.
 
Öte yandan, kendisinin seçmediği bir milli takımın başında olmak istemediğini bildiren Danimarka Milli Takımı Teknik Direktörü Age Hareide ve  yardımcısı Jon Dahl Tomasson'un yerine ise Danimarka'nın ünlü futbolcularından  John 'Faxe' Jensen, iki maçlığına teknik direktörlüğe getirildi. Jensen'in yardımcılığını ise Hasse Kuhn yapacak.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür