Darüşşafaka'nın yeni isim sponsoru Tekfen!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka'nın isim sponsoru, Tekfen Holding oldu.

04 Eylül 2018 Salı - 15:05 | Son Güncelleme : 04 09 2018 - 15:07

(AA)
 
Yapılan anlaşma çerçevesinde yeşil-siyahlı ekip, yeni sezonda Darüşşafaka Tekfen adıyla mücadele edecek.
 
Tekfen Holding'in Levent'te bulunan merkez binasında gerçekleştirilen  imza töreninde, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Darüşşafaka  Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Talha Çamaş,  Darüşşafaka Basketbol Takımı Başantrenörü Ahmet Çakı ve yeşil-siyahlı ekibin  oyuncusu Doğuş Özdemiroğlu hazır bulundu.
 
Etkinliği, Darüşşafaka oyuncularından Oğuz Savaş ve Michael Eric de  takip etti.
 
Gigin: "İki örnek kuruluşun manevi buluşması'
 
Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, yaptığı açıklamada,  Darüşşafaka Kulübü ile yaptıkları anlaşmanın kendileri için derin bir anlamı  olduğunu belirterek, "Bu birlikteliğin, maddi boyutun da ötesinde, iki örnek  kuruluşun manevi buluşması olduğunu düşünüyorum." dedi.
 
İki kurumun da güçlü insani ve vicdani yönleri olduğunu vurgulayan  Gigin, "Darüşşafaka'ya destek olmamızın temelinde, bu ortak değerlerimiz yatıyor.  Bu beraberlik, dünya standartlarındaki iki yerli kurumun, uluslararası arenada  güç birliğidir. Belli bir taraftar grubunun değil tüm kesimlerin sevdiği bir  takıma sponsorluk yaptığımız için kendimizi şanslı görüyoruz. Darüşşafaka, THY  Avrupa Ligi'nde ülkemizi temsil edecek. Böyle bir takımın destekçisi olmanın  gurur ve heyecanını yaşayacağız." ifadelerini kullandı.
 
Başkırt: "Bu destek bizim için çok değerliydi"
 
Darüşşafaka Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, Tekfen markasını yanlarında  görmekten mutlu olduklarını belirtti.
 
Tekfen'in, THY Avrupa Ligi'nde mücadele verecekleri bu sezon  kendilerini yalnız bırakmadığını aktaran Başkırt, şunları söyledi:
 
"Ekonomik faydanın yanında sosyal faydayı da hayata geçirmiş bir  birliktelik sağladık. Tekfen gibi güçlü bir markayı yanımızda görmek bizi mutlu  edecek. THY Avrupa Ligi, bazı finansal fair play kriterleriyle takımları kabul  ediyor. Tekfen, bu şartları yerine getirmemizde fırsat oluşturdu. Hedefimiz, iyi  basketbol oynayan, sonuna kadar mücadele eden bir takım oluşturarak, güzel bir  sezon geçirmek. Bu destek bizim için çok değerliydi. Bazı kaynaklarımızı farklı  alanlarda kullanacağız ve altyapıya farklı bir açıdan bakacağız. Bir üniversite  ile görüşerek, basketbol akademisi açma gayesindeyiz."
 
Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Talha Çamaş, verilen desteğe teşekkür  ederek, "Tekfen ailesi ile Darüşşafaka'nın birlikte olmasını sponsorluk olarak  değil, iki ailenin beraber yürüyüşü olarak isimlendiriyorum. Tekfen grubuna  verdikleri destekten dolayı Darüşşafaka camiası adına şükranlarımı sunmak  istiyorum." diye konuştu.
 
Darüşşafaka Başantrenörü Ahmet Çakı da yaptığı açıklamada,  "Darüşşafaka Tekfen ismini, Avrupa'da ve Türkiye'de iz bırakan hale getirmek  istiyoruz. Arkadaşlık ve takımdaşlık olgusuyla ilerleyecek bir takım kurduk. THY  Avrupa Ligi'nde yer alan üç Türk takımından biri olmak büyük sorumluluk."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Öte yandan, yeşil-siyahlı ekibin 22 yaşındaki oyuncusu Doğuş  Özdemiroğlu ise, "Darüşşafaka mezunu bir sporcu olarak, saha içinde ve dışında,  Darüşşafaka ile Tekfen'i layık oldukları şekilde temsil edeceğiz. Bizden  desteğini esirgemeyen Tekfen'e teşekkür ediyorum." şeklinde görüş belirtti.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür