Denizli'de yüksek tansiyon

İstanbul'dan maç için Denizli'ye giden F.Bahçeli bir grup taraftar Sakarya'da olay çıkardı, bir kişi bıçaklandı. Denizli'de de maç bileti yüzünden olaylar çıkınca polis biber gazı sıktı

13 Mayıs 2006 Cumartesi - 21:16

Süper lig'de bu akşam hem şampiyonu, hem ligden düşecek takımı belirleyecek Denizli maçı öncesinde tatsız olaylar yaşandı. Önceki gece otobüsle İstanbul'dan Denizli'ye giden bir grup F.Bahçeli taraftar Sakarya'nın Geyve İlçesi'nde bir kavgaya karıştı. Bir büfeden bira almak isteyen F.Bahçe taraftarları ile büfe sahibi ve köylüler arasında çıkan kavgada, 1 kişi bıçaklanarak öldürüldü. 8 kişi yaralandı. 26 taraftar ile 8 Geyveli gözaltına alındı. Bu arada dün adliyeye çıkarılmak istenen F.Bahçeli taraftarlar, çevredeki öfkeli kalabalık tarafından linç edilmek istendi.

Öfkeli kalabalığa biber gazı
Dün sabah da Denizli kenti karıştı. Maça bilet alamayan taraftarlar, kulüp yönetimini protesto etti. Denizli nüfusuna kayıtlı olmayana bilet satılmazken, polis gişe önündeki kalabalığı biber gazı sıkarak dağıttı. Denizli Emniyeti, olaylar nedeniyle ek önlemler aldı.

Etiketler: 0
Tüm Fikstür