Dev operasyon! Burak ve 5 yıldız...

Kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren Fırtına iç transferde de hareketli günler geçiriyor. Bordo-mavililer devre arasında Onur, Esteban, Zeki, Kucka, Olcay ve Burak’la yollarını ayırmayı planlıyor.

31 Aralık 2018 Pazartesi - 7:44 | Son Güncelleme : 31 12 2018 - 7:47

Trabzon’da devre arasında büyük operasyon.... Ligin ilk yarısında iyi bir çıkış yakalayan ve 29 puan toplayarak devreyi 2. sırada tamamlayan bordo-mavililer, bir yandan kadrosunu güçlendirmek için yoğun mesai harcarken, diğer yandan da iç transferde hareketli günler geçiriyor. Teknik direktör Ünal Karaman’ın raporları doğrultusunda yeni bir kadro yapılanması kurmayı planlayan Fırtına devre arasında tam 6 oyuncusuyla yollarını ayırmayı düşünüyor. Listenin ilk sırasında kadro dışı bırakılan Onur Kıvrak ile Burak Yılmaz yer alıyor.
 
‘Tekliflere açığız’
 
Sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden ve ülkesine giden Esteban’ın da takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken, Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin, Zeki Yavru ile Olcay Şahan için de tekliflere açık olduklarını belirtmişti. Senelik 2 milyon 250 bin euroluk (13.6 milyon TL) yüksek maliyeti ve kötü performansı nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan Juraj Kucka’yla da büyük oranla yolların ayrılacağı öğrenildi.
 
70 milyonluk tasarruf...
 
Karadeniz temsilcisi, yaklaşık 2 hafta önce de 28 yaşındaki stoper Mustafa Akbaş ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmişti. Mustafa’nın yanı sıra tam 6 futbolcusu ile yol ayrımında olan Trabzonspor, bu isimleri gönderdiği takdirde tam 11.3 milyon euroluk (68 milyon TL) maaş yükünden tasarruf edecek. Bir de bu isimlerden birkaçı için bonservis ücreti ödenirse Fırtına’nın kasasına 70 milyon TL’den fazla para girecek.
 
Ayrılması beklenenler
 
Onur 2.25 milyon euro
Esteban 700 bin euro
Zeki 40 bin euro (Maç başı)
Kucka 2.25 milyon euro
Olcay 1.7 milyon euro
Burak 4 milyon euro
Toplam: 11 milyon euro
 
(Fanatik)

Etiketler:
Tüm Fikstür