Devler'de Ersan İlyasova şoku

Ömer Aşık’ın hastalığı nedeniyle kadrodan çıkarıldığı A Milli Basketbol Takımı’nda, Ersan İlyasova krizi yaşanıyor. NBA’de forma giyen tecrübeli oyuncu henüz kampa katılmazken, telefonlara da çıkmıyor.

01 Ağustos 2017 Salı - 8:18

A Milli Basketbol Takımımız, Türkiye’de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıklarını sürdürürken, NBA oyuncularından arka arkaya kötü haberler geliyor. Hastalığı nedeniyle uzun süredir Amerika’da tedavi gören Ömer Aşık kadrodan çıkarılırken, Ersan İlyasova da halen kampa katılmadı.
 
Kışın yapılan görüşmelerde geleceğini bildiren Ersan İlyasova, Atlanta Hawks’tan beklediği uzun vadeli kontratı alamayınca, Milli Takım’a katılmaktan da vazgeçti.
 
Yetkilililer ulaşamadı 
 
Hawks’la sadece 1 yıllık sözleşme imzalayan Ersan, son olarak 2013 yılındaki Avrupa Şampiyonası’nda Ay- Yıldızlı formayı giymişti. Federasyon yetkilileri de Ersan’a ulaşamazken, bu durumun yıldız oyuncunun kampa katılmak istemediği şeklinde yorumlanıyor. Başkan Hidayet Türkoğlu’nun bugün Ersan’la bir konuşma yapması ve ardından da resmi açıklamada bulunulması bekleniyor. Ersan’dan hemen kampa katılması istenecek. Aksi takdirde milli takım mevcut kadro ile yoluna devam edecek.
 
(Fanatik)

Tüm Fikstür