Devlet Bahçeli: Beşiktaş'ı bırakırım

Beşiktaşlı olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Başkanı Devlet Bahçeli, "Beşiktaş 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıksın kulüpten ayrılırım" dedi.

08 Kasım 2017 Çarşamba - 14:02

Galatasaray’daki yabancı futbolcu sayısına ilişkin daha önce yaptığı  değerlendirmenin hatırlatılması üzerine Bahçeli, takımların yerli futbolculara da  yer vermelerinin faydalı olacağını söyledi.
 
Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:
 
"11 kişi takım kuruyorsunuz, 11’i de yabancı. Yani antrenör de yabancı  olursa o zaman yani hangi ülkenin takımıyız, nerede oynuyoruz?  Galatasaray’lıların bunu düşünmesi lazım. Bunun için ya isim değiştirsinler ya  bundan vazgeçsinler. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş 1900’lü yıllardan beri  olan kulüplerdir. Bu kulüplerin, üzerinde öyle gölge taşımaması lazım. İki üç  tane olur mu olur. Bizden de yurt dışına gidenler var. Oradan da bize gelenler  olabilir. Ama 11 tane de gelirse düşünmek lazım. Beşiktaş’ta olmuş olsa şimdi,  manşetlik bir laf söyleyeceğim, Beşiktaş 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıksın  koyu bir Beşiktaşlı olmama rağmen kulüpten ayrılırım.
 
Böyle bir takımda bakıyorsun futbolcuların hangisinin ayağında top  var, ismi nedir şaşırıyorsun. Üstelik bazılarına dilin de dönmüyor. Kimisi  İspanyol, kimisi Brezilyalı bilmem ne filan. O bakımdan bizim gençlerimize yol  vermemiz lazım. Bunun için de altyapı dediğimiz unsuru geliştirmekte yarar var.  Altyapıda da Beşiktaş üstattır. Güzel futbolcular çıkartmıştır, yine çıkar."
 
Beşiktaş’ta en beğendiği futbolcunun kim olduğu sorusuna ise Bahçeli,  espirili bir şekilde "Alayını beğeniyorum." yanıtını verdi.
 
(AA)

Tüm Fikstür