Dünya basınının manşetlerindeki isim: "Can Öncü"

Moto3 Dünya Şampiyonası'nda yarışan ve birinciliğe ulaşan en genç pilot olarak tarihe geçen milli motosikletçi Can Öncü'nün başarısı, dünya basınında geniş yer buldu.

AA 20 Kasım 2018 Salı - 14:29

ABD'nin Washington Post gazetesi, Can Öncü'nün zaferini, "15 yaşındaki  Türk yarışçı, Moto3 kategorisindeki ilk yarışında tarihine geçti. Henüz 15 yaş ve  115 günlük bir geçmişle ve wild card'la zirveye çıkarak tarih yazdı."  ifadeleriyle duyurdu.
 
İspanya'nın Marca gazetesi, "Dünya Kupasının kazananı sadece 15  yaşında" başlıklı haberinde "Moto 3 Valencia Yarışı, bir Dünya Kupası yarışının  en genç kazananı unvanıyla biten bir yarış oldu. Bir önceki şampiyondan 55 gün  farkla tarihe geçti." detayını okurlarıyla paylaştı.
 
Milli motosikletçinin zaferine yer veren İngiliz Daily Mail gazetesi  de "15 yaşındaki genç, ilk Moto3 yarışını kazanarak tarih yazdı." ifadesini  kullandı.
 
Hindistan'ın en önemli yayın organlarından Times of India, "15  yaşındaki Türk, Valencia'da fırtına gibi esti" başlığıyla yayınladığı haberde,  "Podyumun gösterişli genç kazananı izleyenleri mest etti." yorumunu yaptı.
 
Avustralya yayın organı Sun Herald ise "İlk Moto3 yarışında rekorlara  uzandı." derken, Yahoo'nun internet sitesi de "İnanılmaz duygu" başlığıyla yer  verdiği haberde, "Genç şampiyon, ilk yarışında tarihe geçti. Can Öncü,  disiplinini bozmazsa büyük bir gelecek vadediyor." cümlelerini kullandı.
 
İtalya, Belçika, Finlandiya, Almanya, Portekiz, Fransa ve Brezilya  basını da Can Öncü’nün gelecek yıl Moto3 yarışlarında dikkatle izleneceği  görüşünde birleşti.
 
MotoGP'nin resmi internet sitesinde Can'ın başarısı, "Can Öncü, tarih  yazarak herkesi sersemletti" manşetiyle yer bulurken, organizasyonun resmi  Twitter sayfasında yarışın özeti "Ne yarıştı!" yorumuyla paylaşıldı.
 
Red Bull’un internet sitesi Can Öncü’nün profesyonel bir grand prix  yarışının başlangıç çizgisindeki en genç pilot olarak büyük bir başarıya imza  attığına dikkat çekerken, "Daha önce Scott Redding'in en genç grand prix  şampiyonu rekorunu alan genç sürücü, Dünya Şampiyonluğu’nu bu kategoride kazanan  ilk Türk pilotu oldu." ifadelerine yer verdi.
 

Etiketler: can öncü
Tüm Fikstür