Dünya Kupası Özbekistan'a getirildi

FIFA'nın resmi sponsorlarından Coca Cola şirketinin gerçekleştirdiği bir organizasyonda, Dünya Kupası, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e getirildi.

06 Şubat 2018 Salı - 19:35

"Dünya Kupası Turu" adlı organizasyonda özel uçakla Taşkent'e  getirilen kupa dolayısıyla eski Fransız futbolcu Christian Karembeu da bu kente  geldi.
 
Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'deki turunu tamamladıktan sonra  Taşkent'e getirilen kupa, Özbekistan Spor Komitesi Başkanı Rustam Kurbanov ve  Özbekistan Futbol Birliği Başkanı 1. Yardımcısı Umid Ahmadjonov, Christian  Karembeu ile Coca-Cola yetkililerinin katılımıyla düzenlenen bir etkinlikle,  gazetecilere ve ülkedeki spor camiasının önde gelen isimlerine tanıtıldı.
 
Törende konuşan Kurbanov, Dünya Kupası'nın ilk defa Özbekistan'a  getirildiğini anımsatarak, bunun kendileri için çok sevindirici olduğunu  belirtti. Kurbanov, Dünya Kupası'nın ülkeye getirilmesine katkıda bulunan  yetkililere ve sponsorlara teşekkür etti.
 
47 yaşındaki Christian Karembeu de Özbekistan 23 Yaş Altı Milli  Takımı'nın geçen ay Pekin'de düzenlenen Asya Şampiyonası'nı kazandığını  hatırlatarak, Özbek futbolunun 2018'e iyi bir başlangıç yaptığını söyledi.  Karembeu, Özbekistan'ın gelecekte Dünya Kupası finallerine katılmasını umut  ettiğini sözlerine ekledi.
 
Ahmadjonov ise ilk kez Dünya Kupası'nın Özbekistan'a getirildiğini  anımsatarak, amaçlarının gelecek yıllarda Dünya Kupası finallerine katılmak  olduğunu ifade etti.
 
Daha sonra Rustam Kurbanov ve Christian Karembeu, Dünya Kupası'nı  tanıtarak birlikte poz verdi. 18 ayar altından yapılan, 6 kilo 175 gram  ağırlığında ve 36,8 santimetre yüksekliğindeki Dünya Kupası, daha sonra Özbek  futbolseverlerin beklediği spor salonunda sergilendi.
 
  
 
    Almatı, Bişkek ve Duşanbe'nin ardından Taşkent'e getirilen FIFA Dünya  Kupası, Özbekistan'da bir gün kalmasının ardından yarın Türkmenistan'ın başkenti  Aşkabat'a ulaştırılacak.
 

Tüm Fikstür