Dünya Tekvando Federasyonu'ndan Ali Şahin ve İrem Yaman'a büyük onur

Dünya Tekvando Federasyonu (WT) tarafından Ali Şahin yılın teknik direktörü, İrem Yaman da yılın kadın sporcusu ödülüne layık görüldü.

AA 24 Kasım 2018 Cumartesi - 11:42

Türkiye Tekvando Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Birleşik  Arap Emirlikleri'nin Fujairah kentinde düzenlenen Grand Prix Finali'nin ardından,  WT'nin 2018 gala programı gerçekleştirildi.
 
Galaya veliaht prens Mohammed bin Hamad bin Mohammed Al Sharqi, WT  Yönetim Kurulu üyeleri, uluslararası federasyon başkanları, teknik direktörler,  antrenörler, hakemler ve sporcular katıldı.
 
Gecede 2018'in en iyileri açıklanırken, ödüller sahiplerini buldu.  Türkiye Tekvando Milli Takımı Teknik Direktörü Ali Şahin, en yüksek oyu alarak  2018 yılının dünyada en iyi teknik direktörü seçildi.
 
Bu yıl Avrupa şampiyonluğuna ulaşan, Rusya ile Tayvan grand  prixlerinde altın madalya elde eden İrem Yaman da yılın en iyi kadın sporcusu  ödülünü kazandı.
 
Yılın en prestijli ödülüne layık görülen Ali Şahin'in, "Ülkemizi her  platformda en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Katıldığımız her  şampiyonada düzenli olarak kürsüde yer alıyoruz. Bu emeklerimizin karşılığında  böylesine değerli bir ödüle layık görülmek gurur verici. Bu, tüm ekibimizin  başarısıdır. Nihai hedefimiz, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkemize en iyi  sonuçları kazandırmak. Bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz. Bu ödülü tüm  tekvando camiamıza armağan ediyorum." ifadelerini kullandığı aktarıldı.
 
Yılın en iyi kadın sporcusu seçilen İrem Yaman'ın ise, "Özellikle son  bir yıl içinde çok önemli başarılar elde ettim. Tarihe geçecek başarılara imza  attım. Beni bu ödüle layık görenlere teşekkür ediyorum. Başarılarımı devam  ettirmek için çalışmaya devam edeceğim." açıklamasında bulunduğu kaydedildi.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür