Efsanelerin favorisi Fenerbahçe

Basketbol THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde yer alacak Fenerbahçe'nin eski basketbolcuları İbrahim Kutluay ve Mirsad Türkcan, sarı-lacivertli takımı şampiyonluğa yakın gördüklerini söyledi.

19 Mayıs 2017 Cuma - 15:36

Sinan Erdem Spor Salonu'nda bugün başlayacak organizasyon için  Zeytinburnu'nda kurulan "Fan Zone"da taraftarlarla bir araya gelen iki isim, AA  muhabirine açıklamalarda bulundu.

Sarı-lacivertli takımın ve Türk basketbolunun efsane ismi, aynı  zamanda Darüşşafaka Doğuş Kulübünün basketbol icra kurulu üyesi İbrahim Kutluay,  Fenerbahçe'nin diğer takımlardan şansının daha fazla olduğunu aktardı.

Kutluay, bugün Fenerbahçe'nin Real Madrid'le oynayacağını  hatırlatarak, "Her maç önemli. Önce bugünü kazanmak lazım. Fenerbahçe'nin Real  Madrid karşısında silahının çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Finale çıkarsak  her şey olabilir. Fenerbahçe'nin diğer takımlardan daha fazla şansı var." diye  konuştu.

"Wild card" hakkında

Kutluay, gelecek sezon Darüşşafaka Doğuş'un Avrupa Ligi için "wild  card" alıp alamayacağı ve Fenerbahçe ile Doğuş Grubu'nun birleşme ihtimaliyle  ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Şu anda biz yapmış olduğumuz organizasyonu daha iyi noktaya getirmeye  çalışacağız. Önümüzde ligde play-off maçları var. Takımın konsantrasyonunun  bozulmasını istemiyorum. Ondan sonra eğer wild card verirlerse Avrupa Ligi'nde  vermezlerse başka şekilde yolumuza devam ederiz. Şu anda bunları konuşmak için  erken. Önümüzdeki günlerde her şey belli olur."

Darüşşafaka Doğuş'un başantrenör David Blatt yönetiminde çok iyi bir  THY Avrupa Ligi sezonu geçirdiğini dile getiren Kutluay, "Gelmek istediğimiz  noktaya çok kısa sürede ulaştık. Hedeflerimiz doğrultusunda burada olmak 4-5 sene  içinde vardı ama biz 2 yılda bunu gerçekleştirdik. Çok heyecan verici bir  basketbol oynadık. Önemli takımları yendik. Son maça kadar Dörtlü Final'i  zorladık. David Blatt'in yaptığı takım, çok başarılı bir Avrupa Ligi sezonu  geçirdi. Salonumuzda önemli bir atmosfer oluşturduk. Seyircisi olmayan bir  Darüşşafaka Doğuş'a seyirci kitlesi oluşturduk." ifadelerini kullandı.

Mirsad Türkcan: "Fenerbahçe şampiyon olacak"

Fenerbahçe'nin efsane basketbolcuları arasında yer alan Mirsad  Türkcan, sarı-lacivertli takımın geçen sezon finalde kaybettiği kupayı bu sene  hak ederek kazanacağına inandığını dile getirdi.

Türkcan, Dörtlü Final'in İstanbul'da yapılmasından dolayı çok  heyecanlı olduğunu anlatarak, "İnanılmaz bir organizasyon. Burada binlerce kişi  olacak. Türkiye'yi bu organizasyonu yaptığı için tebrik etmek lazım. İnşallah  Fenerbahçe bugün finale çıkacak. Zor da olsa bunu başaracak. Pazar günü finalde  bir Türk takımı o kupayı alacak. Fenerbahçe, bu kupayı hak etti." şeklinde görüş  belirtti.

Geçen sezon Fenerbahçe'nin CSKA Moskova'ya şanssız bir şekilde finalde  kaybettiğini aktaran Türkcan, "Bizim hayatımız sadece bir saniye, bir ribaunt,  bir baskettir. Fenerbahçe demek ki geçen sene bunu yaşamalıydı. İnşallah bu sene  bir ribaunda kalmadan, Fenerbahçe bize stres yaşatmadan şampiyon olacak."  değerlendirmesinde bulundu.