Ekpe Udoh'tan taraftara duygusal teşekkür

NBA takımlarından Utah Jazz ile anlaşan Fenerbahçe Doğuş'un eski basketbolcusu Ekpe Udoh, sosyal medya hesabından sarı-lacivertli taraftarlara veda mesajı yayımladı.

15 Temmuz 2017 Cumartesi - 17:23

ABD'li basketbolcu yayımladığı mesajda, zor bir karar verdiğini  belirterek, "Hepinizi çok seviyorum ve Fenerbahçe ailesinin bir parçası olduğum  son iki yılda çok olgunlaştım. Ancak, benim için ilerlemenin ve kariyerime NBA'de  devam etmenin vakti geldi. NBA'de bir daha oynama şansı bana verilecek mi diye  düşünmek, son 1-2 yıldır bana yük oluyordu. Şu anda bu fırsatı hayattaki her  şeyden çok istediğimi lütfen anlayın. NBA'deki ilk dönemimden daha iyi olmak için  çabalayacağım. Dünyanın en iyi liginde oynayabildiğimi ve rekabet edebildiğimi  söyleyebilmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Udoh, ayrılık kararını basketbolu en üst seviyede oynamak için  verdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Fenerbahçe ve Türkiye benim basketbola olan aşkımı alevlendirdi.  Hepiniz benim 'ben' olmama yardım ettiniz. Bunun için sonsuza dek minnettarım.  Küçüklerim için; lütfen olabileceğiniz en iyi insan olun ve muazzamlık için  çabalayın. Kimsenin size bir şeyi yapamayacağınızı söylemesine izin vermeyin.  Uzun bir yolu kullanmanız gerekmesine rağmen, en sonunda tüm bunlara değecek. Her  sezonun sonunda hepinizi görmek için Türkiye'ye gelmeyi planlıyorum. Futbol  maçları, basketbol kampları ve akşam yemekleri zira siz olmadan ben burada  olamazdım. Teşekkürler ve hepinizi seviyorum."

Tüm Fikstür