Emircan Koşut: "Şampiyonluğun favorilerinden biriyiz"

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka Tekfen'in formasını giyen Emircan Koşut, şampiyonluğun favorilerinden birisi olduklarını ifade etti.

AA 03 Ekim 2018 Çarşamba - 12:14

Emircan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaliteli bir kadroya sahip  olduklarını belirterek, "Şampiyonlukta Fenerbahçe ve Anadolu Efes'le birlikte  Darüşşafaka Tekfen'i de favori olarak görüyorum. Yabancı sayısı azaldığı için  Türk rotasyonu daha da önemli oldu. En iyi Türk rotasyonuna sahip takım olduğumuz  için şampiyonlukta şansımızı yüksek görüyorum." diye konuştu.
 
"THY Avrupa Ligi'nde başarılı olacağımızı düşünüyorum"
 
Anadolu Efes'ten sonra yeşil-siyahlı takımda THY Avrupa Ligi'nde  yeniden forma giyeceği için heyecanlı olduğunu kaydeden Emircan, "Avrupa Ligi  bizim çalışmamız için ayrı bir motivasyon kaynağı. THY Avrupa Ligi'nde de  başarılı olacağımızı düşünüyorum. Bütçemiz şampiyonluk için yeterli değil ama her  maça tek tek bakıp kazanmak istiyoruz. Seyircimizle bir bütün olup sahamızı  rakiplere dar etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 
23 yaşındaki pivot, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini aktararak,  "Şu ana kadar iyi bir uyum sergilediğimizi düşünüyorum. Gün geçtikçe birbirimize  daha çok alışıyoruz. Bu yüzden başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum."  değerlendirmesinde bulundu.
 
"Yabancı sayısının düşürülmesi iyi oldu"
 
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde yabancı sayısının 6'dan 5'e  indirilmesi konusunda Emircan, şunları söyledi:
 
"Yabancı sayısının düşürülmesi Türkiye Ligi için çok iyi oldu. İlk  5'te sadece yabancılar başlasa bile artık bir Türk oyuncu girecek. İyi bir Türk  rotasyonuna sahibiz. Bu yüzden ligde başarılı olacağımıza inanıyorum."
 
Emircan, bu sezon iyi performans gösterip milli takıma çağrılmak  istediğini sözlerine ekledi.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür