Erdal Cömert Güneş, Tuna’yı göremiyor ya asıl sıkıntı o!
01 Ağustos 2017 Salı


SON iki yılın şampiyonu Beşiktaş hazırlıklarını hemen hemen tamamladı. Santrfor ihtiyacı bariz, başkan da bu konuya odaklanmış durumda. ‘Bir an önce’ kelimesi siyah-beyazlılar için geçerli değil, çünkü mali bir plan var ve bunun dışına çıkmak her şeyi altüst eder. Bu bakış açısı ile önce santrfor, ardından uygun olursa stoper ve kanat alınacak.
 
ANCAK Şenol Güneş maçlar oynanırken kulübeye “Ne yapabiliriz?” diye döndüğünde Tamer Tuna’yı göremiyor ya, işte şu an asıl sıkıntı o bence. 
 
İSTANBUL’DA başlayan hazırlıklar, 1 günlük Çin macerasının ardından İspanya Marbella’da sürdü, Cebelitarık Boğazı’na nazır oynanan Real Betis maçıyla son buldu. Şimdi çalışmalar Ümraniye Tesisleri’nde devam edecek.
 
BEŞİKTAŞ daha fazla maç yapmalıydı. Örneğin takım, Marbella’dan İstanbul’a döneceğine Süper Kupa maçının oynanacağı Samsun’a direkt gidebilirdi. Çalışmalar İspanya’da sürer, burada 2 ciddi maç daha yapılır, taktiksel anlamda iyice hazır hale gelinirdi.
 
NEDEN bilmiyorum ama yapılmadı ve bu kamp-hazırlık süreçleri ne yazık ki hep bir muamma siyah-beyazlılarda.
 
UÇ BABAM UÇ...
 
SÜREKLİ uçmak neden ilk seçim olur ki? Çin’den de direkt İspanya’ya gelinebilirdi ama İstanbul’a dönüldü, 1 günlük iznin ardından Malaga uçuşu yapıldı. Malaga’dan İstanbul’a gelindi ve birkaç gün sonra Samsun uçuşu var. 
Uç babam uç... Acaba neden? Teknik heyetin tabii ki bir bildiği vardır!
 
BU arada Avrupa’nın dev kulüpleri oradan oraya gidip dünyayı dolaşmaya devam ediyor, hatırlatırım.
 
GÖZA BATANLAR
 
Bel kıran Tolgay
 
TOLGAY: Tam bir bel kıran... Rakibi yerin dibine sokan o ince, kıvrak hareketleriyle farklı tarzını sergilemeye devam etti. Aklı ile oynuyor ve o bir maestro. Ama sezonu bu standardıyla tamamlayabilir mi, bilemiyorum.
 
Akıllı Oğuzhan
 
OĞUZHAN: Yaşı genç ama kaptan. Bu işi yalamış, yutmuşların kaptanı. Dengeyi sağlıyor olması büyük bir artı. Fizik olarak hemen değil de süreç içinde form tutmayı istiyor gibi. Akıllıca, oynanacak çok maç var.
 
En iyisi Adriano
 
ADRIANO: Hırs yapmış, takımın tartışmasız en iyisi. Beşiktaş’a yeni katılmış, forma arzulayan genç yetenek gibi. Türk futbolunun ondan öğrenecek çok şeyi var.
 
Pepe duvar olur
 
PEPE: Takımın güvenlik sibobu. Arkadaşlarına özgüven veriyor. Kısa zamanda aşılmaz bir duvar haline gelir. Büyük takımın büyük oyuncusu. Beşiktaş bir stoper transfer etmedi sadece. Gerçekten büyük karakter.
 
Tosic her takıma lazım
 
TOSIC: Sanki gol krallığına oynuyor. Tecrübesini ve fırsatçılığını kullanarak attığı goller onu belki vazgeçilmez yapmayacak ama birçok mevkide oynuyor olması önemli. Herkese bir Tosic lazım.
 
Q7 hâlâ gelişiyor 
 
QUARESMA: Kendisini hâlâ her geçen gün geliştiriyor. Bu yıl da vazgeçilmez olmasına kesin gözüyle bakıyorum.
 
Sedat sabretmeli
 
SEDAT: Altyapıdan gelip de takımda statü gereği değil, gerçekten yer bulabilecek bir futbolcu gördüm ya gözüm arkada kalmaz. Yaşıtlarından önde ama daha yolu var, sabretmeli.
 
Orkan çabuk ısındı
 
ORKAN: Çok yetenekli. Takıma ısındı ve kurtlardan ders almaya başladı bile. Kimse onun transferine burun bükmesin. Öğrenmeyi hiç reddetmiyor. Bu kadar tecrübeli ismin arasında bence geleceğin yeteneği yetişiyor.