Eren Albayrak Japonya yolcusu!

Konyaspor ile sözleşmesini fesheden Eren Albayrak, Japon Ligi takımlarından Jubilo Iwata'ya transfer oldu.

29 Ağustos 2018 Çarşamba - 8:47 | Son Güncelleme : 29 08 2018 - 13:16

Japonya yolculuğu öncesinde AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Eren, Jubilo Iwata ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.
 
Andres Iniesta ve Fernando Torres gibi yıldızlara karşı mücadele  edeceği için çok mutlu olduğunu söyleyen Eren, "Dünya yıldızları ile karşılıklı  oynamak bir futbolcuyu daha fazla motive eder. Iniesta ve Torres'e karşı oynamak  çok keyifli olacak. Elimden geleni yapacağım, daha fazla çalışacağım. En iyi  performansımı sergileyeceğim." dedi.
 
İlhan Mansız ve Alpay Özalan'dan sonra Japonya'ya transfer olan Türk futbolcu Eren, son 1 aydır Japonya'ya transferiyle ilgili gelişmelerin yaşandığını  belirterek şöyle konuştu:
 
"Önce menajerim ile görüştüler. Başta Japonya'da futbol oynama fikri  beni çok heyecanlandırdı ama temkinli davranmak için bu konuyu ailemle ve  tecrübesine güvendiğim insanlarla konuştum. Çok olumlu görüşler aldım. Kariyerim  açısından daha hayırlı olacağını düşündüğümüz için böyle bir karar aldık. 2,5  yıllık imza attık. Japon Ligi'nde sezonun ikinci yarısı devam ediyor. 10 maç  sonra sezon bitecek. Ondan sonra 2 yılım daha var."
 
"Üç yabancı hakkından birini benden yana kullanmaları kararımı etkiledi"
 
Jubilo Iwata yöneticilerinin kendisine olan ilgisinin karar vermesinde  büyük rol oynadığının altını çizen Eren, şu ifadeleri kullandı:
 
"Sürekli telefonla görüşüyorduk. Kulübün yöneticileri İstanbul'a geldi  ve konuştuk. Projelerinden ve amaçlarından bahsettiler. Iwata çok köklü bir  kulüp. Japonya'da yabancı kuralı bizden farklı. Takımların yalnızca 3 yabancı  oyuncu hakları var. 3 yabancı haklarından birini benden yana kullanmaları  kararımı etkiledi. Ayrıca genelde yabancı hakları hücumdan yana kullanılır. Beni  izleyip çok beğendiklerini söylediler. Başkanından, sportif direktörüne ve  hocasına kadar tamamen onaylı bir transfer."
 
"İstanbul'un büyük kulüpleri ile görüşmelerimiz oldu"
 
Eren, Galatasaray ve Bursaspor'dan transfer teklifi aldığı iddiaları  hakkında ise, "Haziranın ortalarında Konyaspor ile sözleşmemi karşılıklı olarak  feshettik. Anadolu kulüpleri ve İstanbul'un büyük kulüpleri ile görüşmelerimiz  oldu. Hepsini oturup ailemle ve tecrübelerine güvendiğim insanlarla konuştum. En  doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Japonya benim için çok farklı bir tecrübe  olacak. Türkiye'den Japonya'ya giden ikinci oyuncu oluyorum. Daha önce İlhan  Mansız gitmişti. İnşallah benim için hayırlı olur. Japonya'da ülkemi en iyi  şekilde temsil ederim." şeklinde konuştu.
 
Jubilo Iwata'nın kendisi ile ilgilenmeye başladığından bu yana Japon  kültürünü araştırdığını anlatan Eren Albayrak, şöyle devam etti:
 
"İlhan Mansız ile de konuştum. İlhan Abi, Avrupa'da yaşayan bir  insanın Japonya'da çok rahat yaşayabileceğini, insanların çok saygılı ve  disiplinli olduğunu söyledi. Sonuçta oraya gideceğim ve işimi yapacağım.  Japonya'ya en kısa sürede alışmayı hedefliyorum, Japon kültürüne de ayak  uydurmaya çalışacağım. Milli takımda olmak için de elimden gelenin en iyisini  yapacağım. Hedeflerime ulaşmak için bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğim." 
 
Japon Ligi'nde sezonun kalan 10 maçının adaptasyon süreci için önemli  olduğuna vurgu yapan Eren Albayrak, "10 haftalık süreç adaptasyonum adına çok  önemli.  Hiçbir zaman idmanları bırakan bir futbolcu değilim. İdmanlarımı da  sürekli olarak yaptım. Transfer sürecim uzayınca özel hocalarla idmanlarımı  sürdürdüm. Biraz maç eksiğim olabilir ama fiziksel anlamda yeterli olduğumu  inanıyorum. Maç temposunu yakaladıktan sonra bir sıkıntı yaşayacağımı  düşünmüyorum. Onlar da kısa sürede oynamamı bekliyor." değerlendirmesinde  bulundu.
 
2020 Yaz Olimpiyatları'nın Tokyo'da olmasının ülkede sporun gelişimi  adına önemli bir adım olduğuna değinen Eren, şunları kaydetti:
 
"2020 Yaz Olimpiyatlarının Tokyo'da olması Japonya'da spora çok büyük  bir yatırım olması anlamına da geliyor. Böyle bir süreçte Japonya'da olmam benim  için önemli. Ülkede olimpiyat için birçok etkinlik de olacak. 2020 Yaz  Olimpiyatları'nda Japonya'da olmak benim için çok farklı bir heyecan. O güzel  atmosferi yaşamak istiyorum."
 

Etiketler:
Tüm Fikstür