Ergin Ataman: "Çok iyi bir galibiyet aldık"

THY Avrupa Ligi'nin 18. haftasında konuk ettiği Rusya temsilcisi Khimki'yi 81-72 yenen Anadolu Efes'te başantrenör Ergin Ataman, üçüncü çeyrekte sergiledikleri performansla karşılaşmadan galip ayrıldıklarını söyledi.

10 Ocak 2019 Perşembe - 22:40

Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda  bulunan Ataman, çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirtti.
 
THY Avrupa Ligi'ndeki çift maç haftasında iki galibiyet aldıklarını anlatan Ergin Ataman, şunları kaydetti:
 
"Bu galibiyetler bizim için çok önemliydi. Maça Doğuş ve Micic ile çok  iyi pres yaparak başladık. İlk çeyrekte iyi oynadık. İkinci çeyreğin başında çok  hata yaptık. Adam adama savunmada top kayıpları yaşadık. Khimki, boyalı alanda  Mickey ve Gill ile etkili oldu. Üçüncü çeyrekte çok iyi oynadık. Maçı da bu  bölümde kopardık. Anderson ve Doğuş'tan da çok iyi verim aldık. Bize enerji  verdiler. Çok iyi bir galibiyet aldık."
 
Bartzokas: "Daha iyi oynamalıydık"
 
Khimki Başantrenörü Georgios Bartzokas, Anadolu Efes'in bu sezon  Avrupa Ligi'nin en güçlü takımlarından biri olduğunu ifade etti.
 
 Sözlerine Anadolu Efes'i tebrik ederek başlayan Bartzokas, "Anadolu  Efes, THY Avrupa Ligi'nde bu sezon çok güçlü bir takım. Böyle bir takıma karşı  galip gelebilmek için daha iyi oynamalısınız. Sadece 11 asistimiz var. Çok acele  atışlar yaptık. Topu iyi paylaşamadık. Bu bizim oyunumuz değil." diye konuştu.
 
Takımın her geçen gün daha iyi oynadığını aktaran Bartzokas, "Maçı  kazanma şansımız vardı ama daha iyi oynamalıydık. Şikayet etmiyorum. İlerleme  halindeyiz. Oyunumuzu geliştiriyoruz. Böyle bir maçı kazanmak için takım halinde  oynamalısınız." değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:
Tüm Fikstür