Ergün Penbe: "G.Saray'ın gruptan çıkma ihtimali var"

Çanakkalede, 2018 Troya Yılı kapsamında düzenlenen 2018 Troya Yılı Yıldız Futbolcular-Boğazgücü Masterlar Dostluk maçı öncesinde, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligin'deki D Grubunu değerlendiren Galatasaray'ın eski futbolcusu Ergün Penbe, "Galatasaray'ın gruptan çıkma ihtimali var. Avrupa kupalarında farklı oynayan bir Galatasaray takımı var" dedi.

01 Eylül 2018 Cumartesi - 20:15

Galatasaray ve Milli Takımın eski futbolcusu Ergün Penbe, 2018 Troya Yılı kapsamında düzenlenen 2018 Troya Yılı Yıldız Futbolcular-Boğazgücü Masterlar Dostluk maçı için geldiği Çanakkale'de, maç öncesi UEFA Şampiyonlar Ligi'nde D Grubu'nda Rusya'nın Lokomotiv Moskova, Portekiz'in Porto ve Almanya'nın Schalke 04 takımları ile eşleşen Galatasaray'ın kurasını değerlendirdi.
 
Galatasaray'ın Avrupa kupalarında, Şampiyonlar Ligi'nde güzel bir kura çektiğini belirten Ergün Penbe, "Şampiyonlar Ligi'nde çok daha zorlu gruplar vardı. Gerçi Şampiyonlar Ligi'ne kalmış takımların hepsi birbirinden iyi ve kaliteli takımlar. Ama gruplara baktığımızda 8 gruptan en iyisine düştüğümüzü diyebilirim. Ben grubu D veya E diye tahmin ediyordum. D oldu. Onun için Galatasaray'ın bu gruptan çıkma ihtimali var. Avrupa kupalarında farklı oynayan bir Galatasaray takımı var. Tabi son anda transfer yapılmaması da üzücü. Sabaha kadar uyumayan Galatasaray taraftarları biliyorum. Dediğim gibi kolay bir grup. İyi bir santraforla Galatasaray o gruptan ikinci çıkabileceğini çok rahat söyleyebilirdik. Şimdi ortada diye düşünüyorum. Galatasaray'ın başında bu kupalarda çok deneyimli bir teknik direktörü var. Farklı bir atmosferde oynayacakları için her an her şey olabileceğini düşünüyorum. Ligde tabi ki son ana kadar Galatasaray şampiyonluğu kovalayacaktır. Fatih Terim'le beraber, Galatasaray o ipi göğüslemek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır dedi.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür