Erkan Sözeri, Ahmet Oğuz'u açıkladı! "Beşiktaş'a..."

Spor Toto 1. Lig'in ilk yarısını lider kapatan Gençlerbirliği'nde teknik direktör Erkan Sözeri, Ahmet Oğuz'un Beşiktaş'a transferinin gerçekleşmesi halinde mutlu olacağını belirtti.

AA 03 Ocak 2019 Perşembe - 11:47

Erkan Sözeri, Gençlerbirliği'nin ikinci yarı hazırlıklarına başladığı  Antalya'nın Belek Turizm Merkezi'nde AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Beşiktaş'ın Ahmet Oğuz'la ilgilenmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek,  şöyle konuştu:
 
"Ahmet Oğuz yalnızca Beşiktaş'ta değil Türkiye'de her takımda başarılı  olur. Söylediklerim doğru çıktığı için de mutlu oluyorum. Sezon başında beri,  'Sayın Lucescu, Ahmet Oğuz ve Alper sağ bekim ve sol bekim, hem yaş hem de mevki  itibarıyla milli takımda oynayacak kapasitedeler.' dedim ama maalesef karşılığını  bulmadı. Yapacak bir şey yok, saygı duymak lazım ama Beşiktaş tarafından, iyi  takımlar tarafından Ahmet Oğuz'un istenmesi de benim dediğimi haklı çıkarıyor.  Ahmet Oğuz sadece Beşiktaş'ta değil Türkiye'nin her takımında ve milli takımda  rahatlıkla oynar. Alper ve Mert de buna dahildir."
 
Ahmet Oğuz'la ilgili daha önce yaptığı bir açıklamanın ise yanlış  anlaşıldığını dile getiren Sözeri, "Bir röportajımda 'Ahmet Oğuz'u Beşiktaş'ın  istemesi bizi mutlu eder. Çünkü oyuncularımız demek ki iyi konumda.' dedim ama  burada yanlış bir anlaşılma olmuş, sanki ben Ahmet Oğuz'un gitmesini istemişim  gibi... Söylediklerimizi cımbızla çekip almayalım. Ben hiçbir oyuncumu kaybetmek  istemiyorum. Sadece, 'Kulübümüzün ekonomik şartları, oyuncunun geleceği, her şey  birbirine uyarsa o zaman benim yapacağım bir şey kalmayabilir.' dedim. Sonuçta  çok ciddi bir rakam olur ve oyuncu bana gelir konuşursa o zaman yapacağım bir şey  kalmaz." ifadelerini kullandı.
 
 Takımdan yalnızca stoperde görev yapan Mahmut Boz'un ayrıldığının  altını çizen Erkan Sözeri, "Mahmut Boz gitti, büyük ihtimalle Giresunspor ile  anlaştı. Bunun sebebi de üç stoperimiz de iyi ve Mahmut şans bulamadığı için  gitti. İnsanlar bu takımda kriz çıkaramayacaklar. Çünkü bu takımın temel taşları  oturmuş ve oyuncu kadrosu çok güzel." sözlerine yer verdi.
 
"Stancu'da sadece ufak detaylar kaldı"
 
Bir santrfor transfer etmek istediklerinin altını çizen deneyimli  teknik adam, daha önce de Gençlerbirliği forması giymiş olan Rumen golcü Bogdan  Stancu'nun transferinde sona yaklaştıklarını açıkladı.
 
"Bir santrfor alma çalışmalarımız sürüyor. Takımımıza katkı verecek  nokta bir transfer olsun istiyoruz. Çünkü 41 puanı yapan bir oyuncu grubu var. Bu  takıma oyuncu dahil etmek de kolay değil.  Çok iyi giden bir takıma 3-4 oyuncu  katarsanız, o takımı güçlü hale getirmezsiniz, zayıflatırsınız." sözlerini  kullanan Erkan Sözeri, "Stancu ismi zaten ayyuka çıktı. Stancu da bizi çok  istiyor. Stancu'da sadece ufak detaylar kaldı diye düşünüyorum. Stancu ile daha  önce de çalıştım. Oyuncu karakteri, yaş ve seneye de Süper Lig'de devam edecek  oyuncu profili olarak takımımıza uygun diye düşünüyorum. İnşallah olur ama  olmazsa diğer alternatiflere bakacağız." açıklamasını yaptı.
 
Nobre'nin yaşı nedeniyle takıma bir santrfor daha katmak  istediklerinin altını çizen Sözeri, belki bir kanat oyuncusu da alabileceklerini  aktardı.
 
"Matematiksel olarak bitmeden bitti demeyeceğiz"
 
Bütün hedeflerinin sezona başladıkları gibi ligin ikinci yarısına da  başlamak olduğunu vurgulayan Gençlerbirliği teknik direktörü, şu ifadeleri  kullandı:
 
"İnşallah kazasız belasız hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Bunun için  daha güçlü ve daha çok çalışmamız lazım. 10 günlük kamp dönemini iyi geçirmek  durumundayız. Oyuncularımız, biz ve camia hedefe kilitlendik. İlk yarıdaki  performansımızla bunu gösterdik ama hiçbir zaman matematiksel olarak bitmeden  bitti demeyeceğiz. Çünkü ikinci yarılar çok zor geçer. Takımlar kadrolarını  güçlendirirler, sistemler oturur. Her maça final gibi hazırlanıp, işimizi ciddi  yapıp, çok güçlü çalışıp, inşallah hedefimize ulaşmak istiyoruz. Bu kadar önemli  bir avantajı yakalamışken de açıkçası bırakmak istemiyoruz."
 
Gençlerbirliği'nin tesisleri, kulüp yapısı, taraftarı, yönetimi ve  oyuncu kadrosu ile Süper Lig'i hak eden ayrıcalıklı bir kulüp olduğunu sözlerine  ekleyen Sözeri, "Bursaspor, İstanbul Başakşehir ve Rizespor da bunu yaşadı. Zaman  zaman hatalar ve eksiklikler olup bir alt lige düşülüyor ama camialar tabiri  caizse küllerinde tekrar doğup yukarıya çıkıyor. Bu takımlar bunu başardı, şimdi  de biz bunu başarmanın niyetindeyiz. Daha güçlü bir şekilde gelip, Süper Lig'de  kalıcı olmak istiyoruz ama öncelikli hedef buradan çıkmak. Gençlerbirliği'nin  bunu hak etmediğini bütün kamuoyu söylüyor. Bu tabii ki yalnızca lafla olmaz, çok  çalışarak olur. İnşallah beklentilere cevap vereceğiz." açıklamasında bulundu.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür