Erol Bedir: "Transferi tamamladık"

Erol Bedir, kulüpleri içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtaracak tedbirler üzerinde çalışıldığını belirtti.

31 Temmuz 2018 Salı - 19:14

Erol Bedir, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı sonrasında, basın  mensuplarına yaptığı açıklamada, son yılların en güzel toplantısını yaptıklarını  belirterek, şöyle konuştu:
 
"Başkanların büyük çoğunluğu katıldı. Yeni sezonun başlamasına kısa  bir süre kala böyle bir toplantının olması ve problemlerin masaya yatırılması  mutlu etti. Kulüpler Birliği yönetimi olarak yarın Türkiye Futbol Federasyonunu  (TFF) ziyaret edeceğiz. beIN Sports ile görüşeceğiz. Saat 11.30'da Sayın Spor  Bakanımızın başkanlığında TFF'de yine bir toplantımız var. Tüm kulüp başkanları  katılacak. Sıcak günler yaşıyoruz. Kulüplerimizi bir takım sıkıntılarından  kurtaracak tedbirler düşünüyoruz. Bu toplantıdan çıkan sonuçları yarın hep  birlikte değerlendiririz. Kulüpler Birliği Vakfı tavsiye makamında olsa da  milyonları temsil ediyor. Bu gücümüzü kullanarak bir şeyler yapmaya çalışacağız."
 
Bedir, toplantıda masaya yatırılan diğer konular hakkında ise,  "Sahadaki şiddet olayları, deplasman takımlarına uygulanacak prosedürler,  kulüplerin mali yapıları ve menajer ücretleri de konuşuldu. Menajer ücretlerinin  kulüpleri batırma noktasına götürdüğü bir ortamdan geldik. Menajerlik  ücretlerinin belirli bir limit içinde olması tavsiyesini yaptık. Yarın federasyon  ile görüştükten sonra bu kararlar ete kemiğe bürünür." ifadelerini kullandı.
 
"Transferi tamamladık"
 
Kayserispor'un transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Erol  Bedir, şu değerlendirmede bulundu:
 
"Transferi 6-7 oyuncuyu kadromuza katarak tamamladık. Transfer  döneminin bitmesine 1 ay var. Giden oyuncumuz olursa veya hocamız fırsat  transferi düşünürse takviye yaparız ama bunun dışında kendimizi lige hazır  hissediyoruz. Resmi teklif alan birkaç oyuncumuz var ama herkesin tahmin ettiği  oyuncularla ilgili değil. Bizi ya da oyuncularımızı tatmin edecek teklifler  olmadığı için değerlendirmedik. Yerli oyuncularımıza yapılan bir teklif yok.  Bizden oyuncuyu kim alabilir? Galatasaray, Fenerbahçe veya Beşiktaş. Onların da  UEFA ile yaptığı anlaşmalar gereği tedbir içindeler. Bu yıl kardeş kardeş kimse  kimseden oyuncu almadan ligi tamamlarız diye düşünüyoruz."
 
Bedir, hedeflerinin bu sezon ligi geçen seneye göre daha iyi bir  konumda bitirmek olduğunu sözlerine ekledi.

Tüm Fikstür