Erol Bulut'tan istifa açıklaması

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, istifa ettiğine yönelik iddialara ilişkin, "Takımımın başındayım. Verdiğim söz var, ne olursa olsun, sonuna kadar takımın başında duracağım." dedi.

15 Ocak 2019 Salı - 19:46

Bulut, sarı-siyahlı ekibin Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'nde  gerçekleştirdiği antrenmandan önce basın mensuplarına açıklamada bulundu.
 
Takımın 10 günlük kamp döneminde iki hazırlık maçı yaptığını  hatırlatan Bulut, karşılaşmalarda eksikliklerini gördüklerini ve bunları giderme  yoluna gittiklerini belirtti.
 
Futbolculardan Mustafa Akbaş, Rahman Buğra Çağıran, Eren Tozlu ve Adem  Büyük'ün sakatlık geçirdiğini aktaran Bulut, şunları kaydetti:
 
"Dün saha şartları uygun değildi, suyun içinde antrenman yaptık. Adem  Büyük bileğini burktu, doktorun raporuna göre 5-6 hafta takımdan ayrı kalacak.  Yapacak bir şey yok, yarın ve hafta sonu oynayacağımız karşılaşmalara 11 kişi  çıkabiliyorsak iyi. Sahaya çıkarak, sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz."
 
Bulut, kulübün ara transfer döneminde Sadık Çiftpınar ve Khalid  Boutaib'i satarak gelir elde ettiğini belirterek, "Transferlerle ilgili fazla bir  şey söylemek istemiyorum. Bugüne kadar yeterince konuştum, daha önceki  açıklamalarımın da içeriği ile verdiğim rapor belli. Ben de taraftarlar ve herkes  gibi bekliyorum." diye konuştu.
 
Basında istifa ettiğine yönelik haberlerin yer aldığının  hatırlatılması üzerine Bulut, şu ifadeleri kullandı:
 
"Takımımın başındayım. Verdiğim söz var, ne olursa olsun, sonuna kadar  takımın başında duracağım. Ekibimle birlikte sonuna kadar sürdüreceğim, mayıs  ayının sonuna kadar."
 
Bulut, olumlu geçen kamp dönemini Göztepe karşılaşmasına yansıtmaya  çalışacaklarını ifade ederek, "İnşallah galip gelerek yolumuza başlayacağız ve  devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.
 
 Yeni oyuncuların takıma katılması için transfer komitesinin  çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Bulut, şunları aktardı:
 
"Robin Yalçın'dan memnunum, takıma uyum sağladı. Barış Alıcı da  üzerine koyarak gidiyor, vuruşlarında eksik de olsa pozisyonlara giriyor ve gole  yakın oluyor. Antrenmanlarda kendini geliştirerek, bizim için goller atacaktır.  Forvette yaptığımız bir transfer yok. Defansa Mustafa Akbaş'ı aldık, o da kampta  ufak bir sakatlık geçirdi, 4 hafta sonra aramıza katılacak."
 
Antrenman
 
Evkur Yeni Malatyaspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın sahasında  Bodrum Belediyesi Bodrumspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.
 
Sarı-siyahlılar, koşu ve ısınma hareketleriyle başladıkları  antrenmanda taktik ağırlıklı çalıştı.
 
Sakatlıkları bulunan Eren Tozlu ile Guilherme, antrenmana katılmadı.  Hafif sakatlıkları bulunan Sincere Seth ve Rahman Buğra Çağıran ise takımdan ayrı  koştu.
 
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür