04 Ağustos 2017 Cuma


F.BAHÇE’NİN hazırlık döneminde güçlü rakiplere karşı oynaması S.Graz maçlarında meyvelerini verdi.
 
Sezona hazır görünen Kanarya’da, geçen sezonlara nazaran önemli değişiklikler söz konusu.
 
AYKUT Kocaman’ın ön alanda istediği pres şu iki maçta verimli oldu. Valbuena, Alper ve Dirar üçlüsünün bunda tabi ki önemli payı var. Dirar etkili olabileceğinin sinyallerini verdi. Sağ önde hem ofansif anlamda çözüm sunan Dirar, savunmaya verdiği destekle de ön plana çıktı. 
 
BİR diğer transfer Valbuena sol kenarda oynamasına karşın hücumları yönlendiren isim oluyor. Oyun yönünü değiştirme ve topu hızlı kullanma isteği onu çok değerli kılıyor. Bir diğer nokta da duran toplar. Eskiden bu konuda sıkıntı yaşayan sarı lacivertliler, artık ceza sahası yakınlarında kazanılan her duran topta büyük tehdit oluşturabiliyor. 
 
RVP FUTBOLDAN SOĞUMUŞ
 
RAKİBİNİ önde karşılamaya çabalayan ve birçok top kazanan F.Bahçe’de elbet eksikler de var. Josef-Ozan’ın tempo artırma ve prese katkı verme konusunda zaaflarını gördük. İlk pres perdesi aşıldığı takdirde F.Bahçe rakip karşılamada sıkıntılar yaşayabilir. Şener-Dirar kanadı uyumlu göründü. Ancak sol kanat için aynı şeyi söyleyemem. Valbuena’nın savunma eforları daha kısıtlı. Hasan Ali’nin ise hücuma katkısı zayıf. Yenilen golde ters kademede yediği çalım da düşündürücü. 
 
TOP kazanma konusunda başarılı olan F.Bahçe maalesef aynı başarıyı pozisyon üretkenliği konusunda tekrarlayamadı. İlk maçın avantajı sahaya yine temkinli oyun olarak yansıdı. Ahmethan çok iyi niyetli olsa da bu seviyede parlaması zor görünüyor. F.Bahçe’nin ileri uçta topu tutan, oyunu yönlendiren Adebayor tarzında bir forvete ihtiyacı var. RvP’nin girişi de etki etmedi. Futboldan soğumuş bir havada oynamaya devam ediyor. Özetle oyun planı tamam, düzen konusunda gelişim söz konusu ancak takviyelerin acilen yapılması gerek.