12 Şubat 2018 Pazartesi


AYKUT Kocaman’a ‘rakipte kimler oynamasın?’ diye sorsanız, Emre, Mossoro ve Epureanu derdi. Başakşehir’in her şeyi diyebileceğimiz 3 futbolcu olmayınca, ibre sarı-lacivertlilere döndü.
 
F.BAHÇE, tıpkı Trabzon’da olduğu gibi maça önde baskı yaparak başladı. İlk 20 dakika biri direkten dönen top olmak üzere, 3 gol fırsatı yakaladı. De Souza ve Mehmet Topal’ın, rakibin orta sahadaki zaafını değerlendirip öne çıkmaları, daha fazla adamla hücum şansı doğurdu. Giuliano çok hareketliydi, Fernandao ile uyumları, kanatların buna eşlik etmesi, Aatıf ve Dirar’ın içeriye kat etmeleri etkili bir F.Bahçe ortaya çıkardı. Pas oyununu ezberleyen Başakşehir’in düzenini bozan F.Bahçe skoru da erken yakaladı.
 
SON 2 yıldır bu tür maçlarda skor ne olursa olsun oyun gücü hep Abdullah Avcı’nın takımında olmuştur, bu kez bunu başaramadı. Tabii ki mazereti var, ancak bunları hesaba katarak başka bir strateji, bir sürpriz bekliyordum. Maçtaki değişiklikleri de şaşırttı. Emre ve Mossoro olmayınca, ne Visca ne Adebayor etkiliydi. Biraz Gökhan, az da Attamah dışında iyi görüntü veren olmadı. Oysa, beklentinin dışında planla çıkan ve adeta gövde gösterisi yapan Aykut Kocaman ve F.Bahçe oldu. 
 
HATAYA ZORLADI
 
FERNANDAO’NUN golünden sonra rakibini bekleyen F.Bahçe, ev sahibi Başakşehir’in kaleye daha rahat gelmesini sağladı. İlk yarıda Chedjou’nun kornerdeki vuruşu dışında net pozisyon vermedi. Sarı-lacivertliler, dar alanda birbirine yakın oynayarak, Başakşehir’i kendi silahıyla vurdu. Baskı yaptı, hataya zorladı, golleri attı. 
 
F.BAHÇE, takım halinde çok iyi oynadı ve maç beklenenden daha kolay geçti. Son bölümlerde Başakşehir’in baskısı gelecek maçlar için F.Bahçe adına düşündürücü! Liderle puan farkının erimesi ligin ateşini yükseltecektir. Hem futbolcuların hem de taraftarın motivasyonu için sezonun en kritik galibiyetlerinden biri oldu. 
 
SADECE F.Bahçe için değil, hakem açısından da rahat bir maç oldu ancak 62. dakikada Başakşehir’e ofsayt verilen pozisyon bence penaltı.