26 Şubat 2018 Pazartesi


BAŞAKŞEHİR’DEN sonra, Beşiktaş’ın da 3 önemli oyuncusundan yoksun olması, Aykut Kocaman için bir şanstı. Ancak bu kez mat oldu! 
 
SARI-lacivertliler maça, 2. bölgede baskı yapıp, alanı daraltarak başladı. Beklenen de buydu. Beşiktaş’ın beklemediği, henüz 8. dakikada geriye düşmesiydi. Fernandao’nun golü ofsayt ve derbinin gidişatını değiştirdi.
 
ZATEN takım savunması güçlü olan F.Bahçe, skor üstünlüğüyle daha da kapandı. Öyle ki Giuiliano gol sonrası herhalde 40 dakika topla buluşmadı. Sahasında oyunu kabul eden, topu rakibe bırakan, sadece kontratak veya ortada kazanılan toplar ve hızlı geçişlerle hücum düşünen F.Bahçe için 32 dakika işler iyi gitti.
 
İSMAİL sakatlanıp çıkarken Şenol Hoca, Tosic’i yanına çağırıp büyük bir hamle yaptı. Tolgay, 10 numara pozisyonunu yadırgıyordu ve hep geriye geliyordu. Beşiktaş’ın sadece Quaresma ile kilidi çözmesi imkânsızdı. Şenol Hoca, Tosic’i sola çekip, Adriano’yu öne aldı. Medel geriye geldi. Babel’in forvete geçişi ile Love serbest oynamaya başladı. BİP Spor’daki maç önü yorumumda Talisca’nın rolünü Brezilyalı’ya biçmiştim. Saha içindeki bu değişim Beşiktaş’ı canlandırdı. Devre sonuna kadar baskıyı arttıran siyah-beyazlılar pozisyonlar bulmaya başladı. 
 
KOCAMAN HAYÂL KIRIKLIĞI
 
ŞENOL Güneş, rakibin duran toplardaki üstünlüğüne zekasıyla cevap verdi. Vida’nın golü çalışılmış, tesadüf değil. 1-1’den sonra Beşiktaş kendi oyununu daha net ortaya koydu. F.Bahçe ise rakibine teslim oldu. Aykut Kocaman’ın Alper hamlesi de bu baskıyı kaldırmadı. Skora ve oyuna göre her türlü planını yapan Güneş, Negredo kozunu sahaya sürdü.
 
BEŞİKTAŞ’IN kazanma arzusu her şekilde görülürken, F.Bahçeli futbolcuların bu teslimiyeti garipti. Kim hangi takımı tutarsa tutsun, objektif bir değerlendirme yaparsa, derbinin hakkı Beşiktaş’ındı diyecektir...
 
ŞENOL Güneş derbinin 1. adamı, her hamlesi ile tecrübesini konuşturdu geceye damga vurdu... Aykut Kocaman ise hayâl kırıklığı!