20 Mayıs 2018 Pazar


İKİSİ G.Saray’a olmak üzere, 3 kez son maçta şampiyonluğu kaybeden F.Bahçe, bu kez şansın kendine gülmesini istiyordu. Ancak önce Şampiyonlar Ligi’ni garantiye almak gerekirdi. Maçın henüz 5 dakika geride kalmıştı ki, F.Bahçe garip pozisyonlar verdi ve kaptan Volkan Demirel kalesinde adeta çıldırdı. 
 
AYKUT Kocaman, çift forvet + Mathieu Valbuena tercihleriyle bol gol vaad etmişti. Sahaya yansıması da aynı şekilde oldu. Özellikle Fernandao’nun hırsı, Soldado’nun oyun aklı ve diğer futbolcuların katılımı ile F.Bahçe bol pozisyon buldu ve maçı tek devrede bitirme noktasına geldi. 
 
İKİNCİ yarıda, rölantide oynayan F.Bahçe 3-0’ı yakaladıktan sonra konsantrasyon kaybına uğradı. Bunun sebebi aynı dakikada G.Saray’ın Göztepe deplasmanında öne geçmesi olabilir. Ancak Fofana’nın hakkını vermek lazım. Muazzam bir gol attı.
 
SİSTEM NEDEN DEĞİŞTİ?
 
F.BAHÇE’NİN ligi 2. bitirmesi bana göre başarıdır. Geçen hafta dediğim gibi oyun olarak bu yarışın içinde en iyisi hiç olmadı. Yani bu oyuna rağmen 2. oldu. 
 
Aykut Hoca doğru oyun oynattığını belirterek eleştirileri kabul etmiyor. Son iki maçtaki 10 gollük performansı rakiplere de bağlamıyor. O halde neden 11 ve sistem değişikliği yaptı merak ediyorum. Hoca, muhtemelen başkanlık seçimini düşünerek görevinden ayrılacaktır. Doğrusu da bu...