12 Ağustos 2018 Pazar


MAÇ, F.Bahçe taraftarının şovuyla başladı. Böyle bir atmosferi herkes özlemişti. Tribünlerin verdiği yüksek enerjinin karşısında, Bursaspor’un disiplinli takım savunması vardı. Yeşil-beyazlılar, tek blok halinde hareket etti ve önemli bir direnç gösterdi. Kadro zaafına rağmen bu oyunu takdir etmek gerekir. Ekong’un golünden sonra maç daha zor geçecek derken, F.Bahçe çok geçmeden beraberliği sağladı. Hemen arkasından De Souza’nın golü, hazırlanış açısından mükemmeldi.  

ÖNE geçen F.Bahçe’nin, daha coşkulu oynamasını bekleyenler olabilir ancak bunu zamana bırakmak gerekir. Her ne kadar Aykut Kocaman döneminden oyun alışkanlığı olsa da, kenarlardaki Ayew ve Barış yeni transferler. Ayrıca ikisi de boş alanda daha fazla hünerlerini gösterebilecek isimler. Bursaspor, iyi savunma yapınca ilk yarıda fark yaratamadılar. Giuliano ve Soldado da etkili olmayınca, top da o bölgede kalmadı. Bu yüzden F.Bahçe, maça ağırlığını koyamadı. 
 
KARARLAR DOĞRU!
 
2. yarıda F.Bahçe, çok pas hatası yaptı. Boş pozisyonlarda dahi, doğru koşu yapan oyuncu yoktu. Barış olmasa, F.Bahçe belki de Bursaspor kalesine hiç gidemeyecekti. Ayew’in kaçırdığı net fırsatlar, F.Bahçe’nin rahat maç çıkarmasını engelledi. 
 
SEZON başında bu tür sıkıntıların yaşanması doğal. Ancak, Benfica maçı öncesi geçen sezonda yaşanan bireysel hataların yine baş göstermesi eyvah dedirtti. 
 
F.BAHÇE dün akşam kazansa da, bu oyun Benfica’yı elemeye yetmez! Lig için zaman var ama Şampiyonlar Ligi için yok... Bu arada maçta hakemlerin verdiği kararlar, VAR dahil, doğruydu...