02 Eylül 2018 Pazar


COCU’NUN zamana ihtiyacı olduğu kesin, üstelik son hafta yeni futbolcular takıma transfer edilmişken. Ancak sezonu tamamlayabilir mi, o konuda şüpheliyim! Eğer, oyunu iyi okuyabilen bir teknik adam olsaydı, daha devre arasını beklemeden oyuncu değiştirirdi.
 
ORTA sahayı elini, kolunu sallayarak geçen Kayserispor, Harun’un kurtarışları olmasa, soyunma odasına önde girerdi… Reyes aslında stoper; kariyeri boyunca savunmanın önünde oynamışlığı da var. Ancak Mehmet Topal varken, macera aramak neden? 
 
HADİ diyelim onunla başladın, takım önde olmasına rağmen, işlerin iyi gitmediği ortada. Savunma geride gömülmüş, rakibi karşılayan kimse yok. Oyun elinizden kaçmış. F.Bahçe, geçmişte maç kaybetti ancak uzun zamandır ilk kez bu kadar şuursuz, ne yaptığını bilmeyen, acemi bir takım görüntüsü verdi. Bunun tek sorumlusu Cocu!
 
ŞAPKA ÇIKARILIR
 
HOLLANDALI teknik adam, ikinci yarıdaki hamleleriyle de akşama damga vurdu. Ekici ve Valbuena’yı oyundan alıp, garip bir dizilişe geçti. Kayserispor 3. golü 69’da attı; geride kalan 20-25 dakika sanki maçın 85. dakikası gibi herkesi uzun topa mecbur bırakan değişiklikler bunlar. Ne pas yapabilen ne sakin kalabilen bir F.Bahçe. Ve kalesinde 3 gol görmesine rağmen, 2. yarıda kurtarışlarıyla tarihi bir hezimeti önleyen Harun...
 
KAYSERİSPOR’DA Mensah ve Rotman işin defansif yönünde, Chery ve Bilal hücumda mükemmel oynadılar. Umut, Deniz ve diğer futbolcuların da hakkını yemeyelim. Kadıköy’de bir takım ancak bu kadar iyi mücadele eder. 3 golün dışında, girdikleri pozisyonun sayısını hatırlamıyorum bile. Ertuğrul Sağlam’ın takımına şapka çıkarmak lazım!