17 Eylül 2018 Pazartesi


MİLLİ aradan sonra en çok merak edilen takımdı F.Bahçe. Yeni transferlerin katkısı ile lige yeni bir başlangıç için önemli bir fırsattı. Ancak, ilk yarıda maçı izleyen sarı-lacivertli taraftarlar, ‘biz ya basit bir hatayla ya da duran topla gol atarız’ demişlerdir. Takıma yeni oyuncular gelmiş ama anlayış aynı! Deplasmanda oynaması benim için mazeret değil. 
 
VURGULAMAK istediğim F.Bahçe’nin oyunu nerede oynadığı, rakibi nerede karşıladığı. Top Konya’da, F.Bahçe kendi yarı sahasında bekliyor. İlerde bazen Slimani bazen Benzia tek başına pres yapıyor. Arkadaşlarına işaret ediyor, destek veren yok. İki stoper önde oynamadıkça, orta sahadan hücuma destek olmadıkça  F.Bahçe’nin rakip alanda üstünlüğünü kabul ettirmesi mümkün değil!
 
BU İKİLİ DEĞİŞEBİLİR... 
 
BU yüzden, koca 45 dakikada sadece ‘hatalı’ bir pas ile pozisyon bulabildi F.Bahçe. 
 
KONYA, kazanmak için her şeyi yaptı. Bazen duran top, bazen hızlı çıkışlar, bazen de set halinde hücumlarla bir çok pozisyon buldu. Yatabare mükemmel oynadı. Rakip alanın her yerinde kendini gösterdi. Bir gol atabilse maçın tartışmasız adamıydı. F.Bahçe’de ise sahanın en iyisi Harun’du. Benzia takımı yeni tanıyor, ilerleyen dönemde daha faydalı olacaktır. Jailson çalışkandı ancak Cocu’nun Topal-Jailson ikilisini sürekli oynatacağını sanmıyorum. Aksi takdirde aynı problemleri görmeye devam ederiz. 
 
YENİDEN BAŞLADI
 
KONYA’NIN en güçlü tarafı Skubic. Bunu sokaktaki 5 yaşındaki çocuk bile biliyor. Cocu, ne maç öncesi, ne de maçta o kanada önlem alabildi! 2. yarının başında F.Bahçe’nin çaktığı kıvılcım kısa sürdü. Konyaspor’un golü neredeyse geliyordu ki, Cocu Eljif’i alarak hamlesini yaptı. Genç futbolcu, sezon başından bu yana takımın en çok parlayan ismi. O bölgeyi eldeki herkese karşılık en iyi oynayan futbolcu. Bunu hem golde, hem de kalan dakikalardaki pozisyonlarda gördük. Eğer bu takımın bir bankosu varsa, o da Eljif’tir!
 
DÜN akşam futbolun kazananı Konyaspor, maçın kazananı ise F.Bahçe oldu. Sarı-lacivertliler belki de sezonun en kritik maçına çıktı ve lige yeniden başlama fırsatı buldu.