01 Ekim 2018 Pazartesi


F.BAHÇE, 7 lig maçının 5’inde geriye düştü. Avrupa’yı da hesaba katarsak bu sayı 8. Üstelik bu istatistik savunmanın önünde iki defansif oyuncuyla ortaya çıktı. Hücum tarafında ise elle tutulur hiç bir şey yok. Derbinin ilk yarısında iyi oynuyor görünen F.Bahçe’ydi. Soyunma odasına mağlup gitti. Rize, Beşiktaş kadar pasif kalmadı. Okan Buruk’un gelişi, Mehmet, Musa ve Ali gibi tecrübeli oyuncuların girişi fark yarattı. Soğukkanlı kalan, müthiş mücadele eden, pas yapıp, dikine oynayan Rize, bir boks maçından yola çıkarsak Ayew’in direkten dönen topu ile yalpalasa da, 10 dakika içindeki art arda yumruklarla F.Bahçe’yi yere serdi, nakavt etti!
 
F.BAHÇE’NİN o 10 dakikalık bölümdeki hali içler acısıydı. Bu filmi Zagreb’de izledik. Tekrar yazmaya gerek yok. Her maç aynı yanlışlar, aynı hamleler! En ufak bir önlem ve düzelme yok. 
 
KARŞILIK VEREMEDİ!
 
BU takımın geçen sezondan farkı, kırılgan olması. Kocaman’ın oynattığı oyun zevk vermese de karakterli bir takım vardı. Cocu, F.Bahçe’yi hem küçük düşürüyor hem de teknik direktörlük adına tek olumlu hamle yapamıyor.
 
BAŞTAN beri söylüyorum. Cocu ile bu iş gitmez, gitmemeli! İlk zamanlar, camianın büyük bölümü ve spor yazarları ‘beklenen oyunu’ göremeyişimizi kadroya bağladı, sabır dedi. Sonra transferler yapıldı, ne değişti? Daha kötü oldu… Hollanda Ligi’nde PSV’nin başında kim olursa olsun Breda, Den Haag, hatta neredeyse tüm takımlara karşı 3-0 geriye düşsün, maçı 4-3 kazanır. Zaten 7’de 7 yaptılar. Burası Hollanda değil. Karşınızdaki takımlar ne o kadar zayıf, ne de lig o kadar kolay. 
 
SAYIN Ali Koç, Aykut Kocaman’ı gönderme nedenini “taraftarın oyun beklentisine karşılık verememesi” diye açıklamıştı. Bir gerçek var ki, Cocu hiç bir şeye karşılık veremedi. Liderle fark şimdilik 8, belki 9 olacak. Daha Başakşehir ve G.Saray derbisi oynanmadan! 
 
LİGDE 3 maç üst üste kaybeden, Konya’da direkten dönen, Zagreb’de tel tel dökülen, Beşiktaş derbisi ile idare eden bir takımın teknik direktörü F.Bahçe’nin teknik direktörü olmamalı!