07 Ekim 2018 Pazar


F.BAHÇE, 4-4-2’lik sistemde maça iyi başladı. Belki çok tempolu değildi ama Başakşehir’in ritmini bozdu. Slimani, maçı en isteyen oyuncuydu. Koşuyor, pres yapıyor, ikili mücadelelerde ayakta kalıyor, pas istasyonu oluyor.. 
 
ANCAK orta saha ve kenarlar onu besleyemediği için bu kadarla kalıyor. Hasan Ali, Eljif ve Ayew kazanma zorunluluğunun bilincinde iyi oynadılar. Cocu, 2 defansif orta saha ile yenilen gollerin önüne geçmeye çalışmıştı. Skrtel başarılıydı.  
 
İLK yarı F.Bahçe maçı kazanabilecek pozisyonlar buldu. Mert kritik kurtarışlar yaptı. 2. yarı F.Bahçe, daha baskılıydı. Cocu’nun hamleleri de karşılığını verdi. Aslında Hollandalı’nın maç öncesi planı sahada büyük oranda uygulandı. Eksik olan goldü. 
 
BAŞAKŞEHİR’İN düzeni devam ediyor ama geçen yıllara göre coşkusunda eksikliği var. Dün akşam antrenman temposunda maç çıkardılar. Topa sahip olmak, bol pas yapmak iyi ancak gol bölgesinde etkili değillerdi. 
 
1 puan kimseyi memnun etmedi. Artık değişimden bahsetmiyorum. Ali Koç ve yönetimi milli takım arasını fırsat olarak değerlendirecek mi göreceğiz....