01 Şubat 2015 Pazar


F.BAHÇE, 4. yıldız yolunda kritik virajları bir bir geçiyor. Derbileri evinde oynayacak bir takım için son 2 deplasmandan 6 puanla dönmek, galibiyet serisini 7’ye çıkarmak çok ama çok önemli. 
 
F.BAHÇE’NİN son 2 karşılaşması oyun olarak aynı. Dün akşam da alan savunmasını iyi yapan, kalitesini ve tecrübesini çalışkanlığı ve disipliniyle birleştiren bir sarı-lacivertli takım izledik. 
 
SELÇUK ŞAHİN YİNE İYİYDİ
 
İSMAİL Kartal’ın takım  üzerindeki ağırlığını her geçen hafta çok daha iyi gözlemliyebiliyoruz. Öncelikle eksik futbolcularının öneminin farkında. Oyun stratejisini de, riske girmeden akıllıca yapıyor. İsmail Hoca, gol yemediği takdirde, bir şekilde gol atabileceğini biliyor. Çünkü skoru her an değiştirebilecek  oyuncuları olduğu gibi, bazen de sürprizler çıkabilir. Geçen haftanın en iyilerinden Selçuk Şahin’in attığı gol gibi…
 
F.BAHÇELİ futbolcular belki böyle oynamak istemeyebilir, taraftar da bu oyundan keyif almayabilir, ama zorunluluklar sizi buna iterse anlayışla karşılamak gerekir. 
 
ÖNCE Kasımpaşa sonra da Karabükspor’un çok kötü olmaları da İsmail Kartal’ın 2 deplasmanda işini kolaylaştırdı. Geçen hafta 2. yarının başında, dün akşam da son 20 dakika dışında F.Bahçe kalesinde ne baskı oldu, ne de pozisyon. Gökhan Gönül sakatlanmasa ve sahada olsa, muhtemeldir ki F.Bahçe o golü de yemeyecekti.  
 
GÖKHAN GÖNÜL, O GOLÜ YEDİRMEZDİ
 
İLK yarıda bol pas yaparak topun kendisinde kalmasını sağlayan F.Bahçe, 2. yarıda bu özelliğini kaybetti. Mehmet Topal hem defansif hem de ofansif olarak bu takımın en kilit isimlerinden biri.  Geriye çok kaçınca, Karabük orta sahayı rahat geçti. Yanında Selçuk oynayınca da, sarı-lacivertliler hücumda çok etkili olamadı. Alper ve Kuyt, eskisi kadar etkili değillerdi ve yorgun göründüler. Ancak golün 7. dakikada gelmesi de hücum stratejisinin değişmesine mutlaka neden olmuştur.  
 
EMENIKE’NİN uzun zaman sonra gol atması, Nijeryalı oyuncuya moral olacaktır ancak sadece stoperlerle boğuşması yetmiyor. Evet, kontrataklar için çok önemli bir silah, ama bazen basit oynayabilmeli, top tutabilmeli ve takım oyununa uyum sağlamalı.