Ersin Düzen Kendin ettin kendin buldun
01 Mart 2015 Pazar


BAZI maçlar vardır, sahaya sürdüğünüz kadroyla rakibe ya korku verirsiniz ya da cesaret. Muhtemelen Konyalı oyuncular F.Bahçe 11’ini gördüklerinde yenilmeyeceklerine biraz daha inanmıştır.  
 
EMİNİM, F.Bahçe taraftarı ‘bu orta saha ile kaleye nasıl gideceğiz ve pozisyon bulacağız’ derdine düşmüştür. 
 
MAÇIN hikayesi geçen haftaki Akhisar yenilgisinden çok da farklı değildi. Kaleci Mert’in hatasıyla yenen erken bir gol ve sonrasında kapanan rakibi açmak için verilen mücadele. Ama bu mücadelenin skora yansıması için ne lazım? Öncelikle sahadaki psikolojiyi yönetecek bir lider, oyunu organize edecek bir kalite ve gol yollarında işinizi kolaylaştıracak bir zeka.  Saydıklarımın hangisi vardı? Bence hiçbiri. 
 
İSMAİL Kartal’ı anlayabiliyorum, eksik ve sakatlık nedeniyle kadroda değişiklik yapmış olabilir; ama inanın Emenike’nin babası hoca olsa, oğluna bu kadar şans vermezdi! Yazılarım arşivde duruyor; sadece dünkü maç için değil, defalarca dile getirdim, Emenike bu takımın oyuncusu değil. Nijeryalı oyuncunun top kayıpları bir yana laubali davranışları bile arkadaşlarını yıpratıyor. Dün akşam Emenike sanki Konyaspor’un stoperi gibiydi. 
 
2 HAFTADIR SINIFTA KALDI
 
CANER’İN yokluğunda bir kanadı kırık oynayan F.Bahçe, ceza alanına birçok top gönderdi. Gökhan iki kişilik oynadı desek yeridir.  Peki F.Bahçe, orta sahadan rakibi niye zorlayamadı? Kaleye topu götürecek, arkadaşlarına servis yapabilecek, biri var mıydı sahada? Yoktu! Çünkü Alper sakat, ama Diego kenardaydı.
 
İSMAİL Hoca, Diego’dan verim almak için hep takımının yorulmasını bekliyor. Geç hamlenin karşılığını geçen hafta alamadı, dün akşam aynı ısrar neden? Son 2 maçta, İsmail Hoca, gerek oyunu okumada gerekse hamlelerde sınıfta kaldı.  
 
F.BAHÇE, şampiyonluk yolunda 2 haftada 5 puan kaybetti. Her şey sarı-lacivertlilerin elindeyken, şimdi ibre rakiplerine döndü. Sahasındaki 2 derbiyi kazansa Şampi… başlığı bile atılabilirdi; ama şimdi 6 puan alsa dahi 4. yıldız için yetmeyebilir. F.Bahçe’ye ‘Kendim  ettim, kendim buldum’ şarkısını armağan ediyorum.