Ersin Düzen Kaldığı yerden devam...
09 Mart 2015 Pazartesi


G.SARAY, Kadıköy’de şok bir başlangıç yaptı. F.Bahçe’yi kendi silahıyla vurup önde baskıyla erken bir gol bulmak istedi. Nitekim önce Selçuk sonra Burak’la gole yaklaştı. Ama 20’den sonra kontrol F.Bahçe’ye geçti. Şoku atlatan sarı-lacivertliler, pas yapıp rakibin rüzgarını kesti, ardından yüklenmeye başladı. Hamza Hoca, Umut ve Olcan’ın tecrübelerinden faydalanıp Caner ve Gökhan’ın etkisini azaltmak istemiş. Kısmen başarılı oldu, özellikle Caner’i durdurdu.
 
İSMAİL Kartal’ın Meireles yerine Diego’yu oynatması F.Bahçe orta sahasını yumuşattı. Melo’nun yokluğunda her ne kadar Hamit ve Selçuk çok iyi oynasalar da Meireles tercihi sonucun daha kolay gelmesini sağlayabilirdi. Buna karşın Emre, tecrübesi ve oyun zekasıyla, M.Topal ise fizik gücü ve kalitesiyle orta sahayı ayakta tuttu.
 
2. yarı F.Bahçe galibiyetle neler kazanacağını çok iyi bildiği için yüreğini koydu. Sürekli eleştirilen Emenike bile takım savunmasına yardımcı oldu. Geçmiş maçlarda sarı-lacivertliler gol bulamadığı için panik yapıyor ve şuursuz ataklar yapıyordu ama bu kez aynı senaryoyu görmedik.
 
G.SARAY’A ŞAŞIRDIM
 
F.BAHÇE, takım disiplininden asla kopmadı ve Yasin’in pozisyonuna kadar kalesinde tehlike yaşamadı. Bu tür derbilerde ne kadar iyi oynasanız da bazen ekstra işler yapacak isimlere ihtiyacınız olur. F.Bahçe’de 3 kişi ön plana çıktı. Emre, Kuyt ve tabii ki Volkan. Volkan maçın başı ve sonunda yaptığı inanılmaz kurtarışlarla takımının bu yarışın içinde kalmasını sağladı.
 
İSMAİL Hoca, son 2 maçta eleştirilmişti ancak bir tebrik de kendisine. Alper ve Webo’yu zamanında aldı ve galibiyette teknik adam olarak da pay sahibi oldu.
 
G.SARAY’IN bu kadar mahkum oynamasına şaşırdım. Ligin en iyi fiziğine sahip takımıyla oynadılar fakat başta Sneijder olmak üzere birçok isim hayâl kırıklığıydı. 
 
İKİ takım bizlere tempolu ve heyecanlı bir derbi izletti. Her şeyden önce sahada kötü niyetli ve gerginliğe yol açacak kimse yoktu. Bu sonuçla şampiyonluk yarışı kaldığı yerden devam ediyor...