23 Mart 2015 Pazartesi


KENDİMİ, tempolu, zevkli ve gollü bir maça hazırlamıştım. Meğer, son yılların en sakat ve garip derbisiyle karşılaşacakmışız! Neresinden tutarsanız tutun, futbolun dışındaki unsurların ön plana çıktığı ve hayal kırıklığı yaratan bir derbi geride kaldı.
 
İSMAİL Kartal, kasım sonu ile başlayan ve seri galibiyetleri getiren ideal kadrosuyla oyuna başladı. Biri hariç! Gecenin olay adamı Emenike! Keşke Kartal, Emenike ısrarının sebeplerini futbol diliyle bize anlatsa. İnsanları ikna etmek zorunda değil, kararına da saygı duyulmalı; ama en azından ‘Emenike’yi İsmail Kartal değil, Aziz Yıldırım oynatıyor’ dedikodularının bitmesini sağlar. 
 
F.BAHÇE, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biridir. Çubuklu formayı giymek de herkese nasip olmaz. Yıllarca bu kulüpten kimler geldi, kimler geçti. Başarısızlıkta protesto edilen, tesislerde taraftarın tacizine maruz kalan futbolcular oldu. Ben 1 kişiden bile Emenike’nin davranışını gördüğümü hatırlamıyorum. Protesto ediliyorsa, sebebi kendisidir. Kötü olduğu dönemde, hem Başkan Yıldırım hem de hocası bu kadar destek vermişken, o nankörlük yapıp, kıymet bilmiyorsa ve en ufak bir gelişim göstermiyorsa, protesto taraftarın hakkıdır!  
 
BİLİÇ’İN CESARETİ YOK 
 
EMENIKE skandalından, derbinin diğer hikayelerine gelirsek; F.Bahçe öncesinde Gökhan sonrasında Meireles ve Kuyt’ın sakatlıklarıyla bir takımın var olma maçındaki tüm talihsizlikleri yaşadı. Buna rağmen disiplinden kopmadılar.  
 
BİLİÇ’İN derbi kazanamaması tesadüf değil. Sebebi cesaretsiz olması.Rakibini böyle yakalamışken, nakavt edip, yarış dışı bırakabilecekken hamle yapmadı. En azından uzun süredir oynamamış olan Mehmet Topuz’un karşısına Gökhan Töre’yi koymayı bile denemedi. Belki Tolgay sakatlanmasa Olcay bile oyuna girmeyecekti! 
 
KOLU, kanadı kırılmış bir F.Bahçe, içindeki ümidi hiç kaybetmedi. Beşiktaş ise aksine kazanmayı hiç düşünmedi. Yarış aynı heyecanla devam ediyor. F.Bahçe’nin dün akşamki oyunu için mazereti var, Beşiktaş ise istese olmaz denilen bir senaryoyla karşılaşmışken bunu değerlendiremiyorsa kabahati Biliç’te aramalı.