05 Nisan 2015 Pazar


90 dakika içinde 17 gol izlemek herkese nasip olmaz. Rize’deki 6  golü anladık da, diğer 11 gol ne alaka derseniz;  bir gözüm de TRT Spor’da aynı dakikalarda oynanan ve Karşıyaka’nın 4-2 geriden gelip Adana Demirspor’u 6-5 yendiği PTT 1. Lig maçındaydı. Özetle gole doyduğumuz bir akşamdı. 

F.BAHÇE karşısındaki Rizespor bana Kasım ve Aralık aylarında izlediğimiz takımı hatırlattı. Kalesinde gol gördüğü anda dağılan, oyun disiplininden tamamen kopan ve şuursuz bir oyun ortaya koyan o kötü takımı. Karşınızda F.Bahçe varsa, farklı yenilgi de kaçınılmaz oluyor. Sarı lacivertliler, biraz daha dikkatli olsa Rize’den tarihi bir skorla dönebilirdi.
 
EGEMEN’İ ARAMADILAR
 
F.BAHÇE, eksik oyuncularına rağmen, Emenike krizini yaşamışken ve milli takım arası verilmişken en rahat deplasman galibiyetini elde etti. Sarı lacivertliler G.Antep’te de 5 gol atmıştı, ama o maçın ilk yarısında kaç tane pozisyon verdiğini hatırlayalım. Dün akşam ise, Deniz’in 2-0’dan sonra direkten dönen vuruşu dışında, kalesinde 1 saat boyunca hiç tehlike yaşamadı. Egemen’in yokluğu aranmadı, neredeyse Alves-Bekir ikilisini bile görmedik. 
 
TARAFTARA MESAJ
 
SKORU Rizespor’un kötü oyununa bağlayıp, kestirip atamayız. Aslında İsmail Kartal, Emenike’siz 11 ile sahaya çıkarak galibiyetin ucundan tuttu. Nijeryalı olmayınca, Sow-Webo uyumu, paslardaki ve ataklardaki kaliteyi gördük. Her hücumda yetenek ve zeka birleşti. Öndeki üçlü kendi işini iyi yapınca, Emre ve Mehmet Topal rahat maç çıkardılar. Basit top kayıpları olmadı. Düşünün, F.Bahçe, bu skora ulaşırken, hücumdaki en etkili silahlar Caner ve Gökhan’ın devreye girmesine bile gerek kalmadı. 
 
WEBO’NUN golden sonra Emenike’ye gitmesi F.Bahçe taraftarına ciddi bir mesajtır. Takım en kritik derbileri kazandı, zor virajları döndü. Şimdi sıra onlarda. İçeride 4 maç kaldı. Hepsinde tribünlerin dolması ve destek verilmesi gerekir.