21 Nisan 2015 Salı


HEDEFİ olan, sahaya kazanmak için çıkan iki takımın mücadelesi, temposu, heyecanı ve girilen gol pozisyonlarıyla haftanın en iyisiydi. Şenol Güneş, Kuyt-Gökhan ikilisinin beraber oynayacağını düşünerek, Aziz’in önüne Emre’yi koymuştu. Kuyt’ın son dakika sakatlığı hem F.Bahçe’nin oyununu bozdu hem de Gökhan’ın etkisiz kalmasına neden oldu. Emenike aldığı her topta kenarda kaldı ve Gökhan’a bir kez dahi yol açmadı. 

İLK yarı tek kanattan hücum etmeye çalışan sarı-lacivertliler, Bursa’yı baskı altında tutsa da 1 kez net pozisyona girebildi. Savunmada Şamil, Serdar ve Aziz hatasızdı ve içeri gönderilen her topu uzaklaştırdı. Şenol Hoca’nın planı tıkır tıkır işliyordu. Kapılan toplarla kontratak yapan Bursa, Ozan’ın muazzam oyunu, Belluschi’nin kalitesi ve sağda Volkan-Şener’in hızıyla tehlike yarattı; hatta ofsayt olmayan ancak hakemin vermediği 1 gol bile attı.
 
İLK yarı F.Bahçe’nin bu kadar kötü olmasının sebebi 10 kişi oynamasıydı. Çünkü sahada Emenike vardı ancak İsmail Kartal’ın Hasan Ali değişikliği maçın hikayesini değiştirdi. Caner sağa geçti ve Gökhan rahatladı. F.Bahçe o kanattan gümbür gümbür gelirken, Şenol Hoca hamle için gecikti. Skor istediği gibi gidiyordu ama oyun sarı-lacivertlilere dönmüştü. Emre sakatlanmasa belki Bakambu girmeyecekti. Girdiği anda ise F.Bahçe golü zaten atmıştı. 
 
F.BAHÇE, kazanmak için her şeyini ortaya koydu. En kritik maçların son anlarında gol atmak tesadüf değil. Sarı-lacivertliler birçok bölümde risk de aldı. Bursaspor bu riskleri değerlendirebilirdi. Volkan’ın  kurtarışı hemen ardından Hasan Ali’nin çizgiden çıkardığı top kader anıydı. Belki de birkaç saniye içindeki o iki pozisyon ligin şampiyonunu belirleyecek. 
 
GÖÇEK İYİ YÖNETTİ
 
HAKEM Hüseyin Göçek  yüksek tansiyonlu maçı iyi yönetti. Bazı faullerde taraftarın baskısıyla  standardı yakalamasa da sonucu direkt etkilemedi. Başka hakemin yönetimiyle çok başka bir maçtan söz edebilirdik. Verilmeyen golde yardımcının hatası büyük. 
 
F.BAHÇE savaşıyor, şansı da yardım ediyor. Direksiyon artık onda ve kendi göbeğini kendi kesecek. Rakipleriyle ilgilenmek yerine 7 maça konsantre olacak. Bu da önemli bir avantaj. Üstelik G.Saray ve Beşiktaş birbirleriyle oynayacaklar… Bir tebrik de taraftara. Zor zamanda tribünleri büyük ölçüde doldurdular ve önce Emenike’ye sonra da bütün takıma destek verdiler.