26 Nisan 2015 Pazar


BİR yanda şampiyonluğa oynayan lider, diğer yanda ligde kalma mücadelesi veren bir takım. Koca 90 dakikada ortaya çıkan ise sıkıcı, temposuz ve kötü bir maç. 

İSMAİL Kartal, geçen haftaki Bursa maçının devre arasındaki hamleyi bu kez maç başında yaparak sahaya çıktı. F.Bahçe’nin klasik oyun anlayışını ilk yarıda yine gördük ancak tek farkla; topa sahip olsalar da bunu pozisyona çeviremediler. 
 
Ancak iyi olan yanı ise Emre Belözoğlu-Mehmet Topal ikilisinin orta sahayı ayakta tutması ve rakibe baskı yapmasıydı. F.Bahçe, her ne kadar kaleye şut çekmeden gol atsa da, Emre ve Topal’ın Lawal’a olan presi pozisyonu hazırladı. İlk yarıda oyun fauller nedeniyle sıkça durdu. İkili mücadeleler çoktu ve hakem de ‘Aman hata yapmayayım’ düşüncesindeydi. 
 
GARİP BİR SEZON  İZLİYORUZ
 
İKİNCİ yarıda kaybedilen  puanların 1. sorumlusu İsmail Kartal’dır. Devre ile birlikte üstüne gelen rakibine karşı çare bulamaması bir yana Eskişehir’in ekmeğine adeta yağ sürdü. Önce Caner’i hemen sonrasında da Emre’yi alması maçın kaderini belirledi. Emre Güral’ın golüne kadar o bölgeden Eskişehir hiç şut çekemedi ama Emre’nin vuruşunda önünde kimse yoktu. Neden? Çünkü sahada pozisyon bilgisi en üst düzeydeki oyuncu Emre yoktu. Savunma neredeyse Volkan’ın önüne kadar çekilmişti. Takımı toparlayacak, liderlik yapacak bir kişi dahi yoktu!
 
UZUN zamandır, bu kadar kötü bir F.Bahçe ile karşılaşmamıştık. Hadi bir maçta iyi oynamayabilirsiniz ama sarı-lacivertli oyuncuların ayağında adeta pranga vardı. Sanki lig bitmişcesine isteksizdiler. Dışarıdan birini getirip, ‘Bu takım şampiyonluğa oynuyor deseniz’ sizinle gerçekten alay eder. Eskişehir, bu kadar kötü bir rakip karşısında 1 puan aldıysa bence üzülmeli. Son bölümlerde biraz daha sakin oynasalar, galip gelebilirlerdi. 
 
Kalan 6 hafta için F.Bahçe’nin tek şansı 33. haftadaki derbi. O maçta 2 testiden biri kırılabilir ve ibre F.Bahçe’ye dönebilir; ancak sarı-lacivertliler bu oyunla ne Sivas ne de Mersin’de kazanabilir. Garip bir lig izliyoruz. Herkes birbirine ikram ediyor etmesine ama F.Bahçe şampiyonluğu kaçırırsa sebebi bu beraberlik olacak.