10 Mayıs 2015 Pazar


G.SARAYLI Felipe Melo, 2 hafta önce G.Antep için ‘Her maçı böyle oynasalar, şampiyonluğa oynarlar’ demişti! Dün akşam Sivasspor’u izlediyse ne düşünmüştür acaba? Demek ki bu ligde herkes, rakip kim olursa olsun, sahada ter akıtıyor, mücadele ediyor, iyi işler yapmaya çalışıyor. Tıpkı G.Antep gibi, Sivasspor gibi. 
 
ÖNCE Sergen Yalçın’ın takımından başlayalım; çünkü maçta 2 kırılma anı var. Birincisi, 28. dakikada Burhan’ın boş kaleye atamadığı, 2.’cisi ise 54. dakikada Aatıf’ın vuruşunda Volkan’ın ayaklarıyla çıkardığı poziyon. İkisinden biri gol olsa, F.Bahçe 2 farklı geriye düşecek ve şampiyonluk hayalleri son erecekti. Batuhan, Aatıf ve Burhan sezonun en iyi performansını sergilediler. Cicinho, ilk yarıda çok etkiliydi. F.Bahçe’nin her iki kanattan yaptığı ortalarda, İbrahim ve Ümit goller dışında hata yapmadılar ve bir çok tehlikeyi savuşturdu. Karşılaşmanın geneline bakıldığında hem oyun hem de pozisyon olarak Sivasspor yenilgiyi hak etmedi. 
 
MACERA ARAMASIN!
 
ANCAK kazanan her zaman haklıdır. Hele ki, bitime 4 maç kalmışken… İsmail Kartal, yine hamleleriyle giden maçı çevirmeyi başardı. Devre arasında Webo, sonradan Kuyt’ın oyuna girmesiyle, F.Bahçe ilk yarıda yapamadığını daha iyi uygulamaya başladı. Sergen Yalçın ise  İsmail Kartal’ın hamlelerine adeta rest çekti. Takımının kilit oyuncularından Adem’i alıp, çift forvete dönmesi kazanma adına değişiklik gibi gözükse de, etkisi olmadı.
 
SON bölümde, F.Bahçe ideal kadrosu ve alıştığı oyunla baskısını arttırdı. Maç berabere gittiği halde, tecrübeli ve kaliteli futbolcular sayesinde sarı lacivertliler panik yapmadı ve büyük takım farkı ortaya çıktı.
 
DÜNKÜ galibiyetten çıkaracağımız sonuç şu; Teknik direktör İsmail Kartal sakat ve cezalı olmadığı takdirde macera aramamalı. Emenike çıktıktan sonra, takımın oyun zekasının nasıl yükseldiği ortada. Yenilen gollerde hem savunma hem de kaleci hataları, 3 puan alınınca göz ardı edilebilir ancak çekirge son 4 maçta yine sıçrayabilir mi, bu şüpheli!