25 Mayıs 2015 Pazartesi


4. yıldıza yaklaşan G.Saray’dan önce, taraftarları kutlayalım. Günlerdir hazırlandıkları koreografiyi kusursuz sergilediler. 

G.SARAY beklendiği gibi maça baskıyla başladı. Yasin’in bireysel çabasıyla, Beşiktaş savunmasının tel tel dökülmesiyle golü buldular. Ancak ne olduysa golden sonra oldu. G.Saray oyunun kontrolünü rakibine bıraktı. Topa sahip olan, pas yapan Beşiktaş yüklendikçe yüklendi. Ancak bu tür maçlarda kaderinizi detaylar belirliyor. Derbiyi G.Saray’ın oyunu değil, kalitesi kazandı. İstatistiklere bakıyoruz; Beşiktaş rakibinden daha iyi ama skor tam tersini gösteriyor. 
 
HAMZA Hoca “bitti” denilen takımı ayağa kaldırdı ve sezonu belki de çifte kupayla tamamlayacak. Hoca, ligimizde son zamanların en önemli başarısına imza atmak üzere. 
 
İLK SIRA HAMİT’İN
 
DİĞER tarafta ise Biliç! Bu sezon derbi puanı alamadan tarihe geçti. Gelecekte ona yeni takımında başarı dilemekten başka sözümüz olamaz. 
 
DERBİDE skoru belirleyen Yasin ve Sneijder kadar, iyi futbollarıyla öne çıkan isimler vardı. G.Saray’da Hamit’i 1. sıraya yazarım. Beşiktaş’ta Atınç, Kerim ve Oğuzhan, ‘Dün akşama kadar nerelerdeydiniz?’ dedirtti. 
 
HÜSEYİN Göçek bence kötüydü. Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus ile diğer isimler arasında bu kadar fark olması MHK için çok büyük sorun.