15 Ağustos 2015 Cumartesi


FUTBOL konsol oyunundan ibaret değildir, öyle olsaydı F.Bahçe ile Eskişehirspor arasındaki kadro farkı, ortaya bambaşka bir skor çıkartabilirdi. Üstelik rakibi son 30 dakika 10 kişi oynamışken. 
FARKIN oluşması için sadece oyuncularınızın iyi olması yetmez, joysticki kullanan kişilerin hüneri de önemlidir. Pereira işinde usta, heyecanlı ama takımına henüz yeni ısınıyor, futbolcuları da ona; yani zamana ihtiyacı var.  Dün akşamki ilk 20 dakikayı izleyenler ne demek istediğimi anlamıştır.
RAKİBE pres yapan, hırslı oynayan, hızlı pas yapan ve oyunun tek hakimi olarak sahada bulunan bir F.Bahçe. Eksik olan, bu performansı maçın geneline yayabilmek, pozisyona çevirebilmek ve bazı futbolcuların dağınıklığı. 
 
GOLLERİN ikisi de 1. sınıf. İlki, sözünü ettiğim pas trafiğinin meyvesi. 2. cisi ise Diego’nun yeteneklerini nerede göstermesi gerektiğinin belgesi. Brezilyalı, kamp döneminden bu yana belki de en istekli oyuncu, ama bu çırpınışların neticeye etkisi çok az. Bunda, yanındaki iki oyuncu kadar kanatlarda Gökhan ve Caner’in olmayışının da etkisi var tabii ki.   
 
DIEGO’NUN İŞİ ZOR
 
DE Souza, çok iyi bir kesici. Belli ki Pereira’nın kafasındaki 4-1-3-2’nin, 1’i bu formu ile Josef de Souza olacak. Ozan Tufan’ın gelişiyle, Diego’nun mevcut düzende oynaması zor. Raul Meireles de gelecek için hiç umut vermiyor. 
 
LİGİN ilk maçları zor olsa da, F.Bahçe kolay bir galibiyet aldı. Eskişehirspor, bir iki pozisyon dışında varlık gösteremedi. 2 dakikada yediği 2 golle adeta havlu attı. Aynı maç, aynı senaryo ile 1 ay sonra oynansa F.Bahçe ikinci yarı en az 4-5 gol atar. Her ne kadar ilk yarıdaki tempo ve seyir zevki çok fazla tatmin etmese de, F.Bahçe’nin oyuncu kalitesi işi bitirmeye yetiyor. 
 
TARAFTAR MÜKEMMELDİ
 
F.BAHÇE’Yİ rakipleri kendi sahasında bekleyerek durduramaz. Ne kadar iyi savunma yaparsanız yapın, 1. sınıf forvet oyuncuları bir şekilde gol atar. Tıpkı dün akşamki gibi. Mükemmel bir F.Bahçe izlemedik ancak gelecek için iyi sinyaller gördük. Mükemmel olan neydi diye sorarsanız, goller ve taraftardı ….