24 Ağustos 2015 Pazartesi


F.BAHÇE Teknik Direktörü Pereira’nın maç öncesi açıklamalarıyla, takımının ilk yarıdaki görüntüsü arasında büyük tezatlık vardı. Baskı yapan, alanı daraltan, pozisyonlar bulan bir takım yerine oyunun hakimiyetini rakibe veren, üst üste 2-3 pas yapamayan, kalesinde tehlikeler yaşayan, şansı yardım eden ve ancak van Persie’nin kalitesiyle bir gol bulan F.Bahçe izledik.
 
SARI-LACİVERTLİLER Atina’dan yorgun dönmüş olabilir, takımın ritmini bulması için zamana ihtiyacı da olabilir; fakat 45 dakika bu kadar oynamaya hakkı yok. Rizespor, elini kolunu sallaya sallaya Volkan’ın dibine kadar geldiyse, hücum planı sadece Fernandao ve van Persie’ye atılan uzun toplarsa, Topal ve Josef  yardım görmedikleri için ortadan kaybolduysa bunun sebebi Pereira’nın taktik hatasıdır.
 
F.BAHÇE ÖYLE KALİTELİ Kİ...
 
F.BAHÇE’NİN kadro yapısı, oyunu her takımın yarı sahasına yıkabilecek güçte ve kalitede. Bunu yapamadığınız takdirde bekler ile kenar oyuncuları arasındaki mesafe dün akşamki gibi uzar, organize atak yapamazsınız ve sadece 1-2 oyuncunun becerisiyle gol bulabilirsiniz.
 
PEREIRA da bu yanlışın farkına varmış olmalı ki, bitime 20 dakika kala 3 değişiklik hakkını kullandı; üstelik galip durumdaydı. Zaten Alper’in oyuna girmesiyle taşlar biraz olsun yerine oturmaya ve maçın direksiyonu F.Bahçe’nin eline geçmeye başlamıştı. Ancak sarı-lacivertliler iyi oynadığı dönemde basit bir hatayla kaptırılan topla kalesinde gol gördü.
 
RİZESPOR, dün puanı hak eden bir maç çıkardı. Yenilgiyi hak etmediler, üstelik biraz daha dikkatli olsalar galip bile gelebilirlerdi. Kaderin cilvesi ki; geçen hafta krize neden olan Kweuke, bu kez takım oyuncusu olduğunu gösterdi ve penaltıyı Deniz’e bıraktı. Volkan sadece penaltıya değil, geceye damga vuran isim oldu.
 
CÜNEYT Çakır’ın verdiği penaltı kararı tartışılır. Ahmet İlhan penaltıyı aldı desek daha doğru ancak Çakır gibi tecrübeli bir hakemin gözünden kaçmamalıydı.